Święty Jan Zimowy – masoński

DSCN4997 DSCN4998 DSCN4993Wróciłam właśnie z uroczystego posiedzenia lóż żeńskich: Prometei i Gai Aeterny, które świętowały Św. Jana Zimowego. Rytuał takiej loży jest znacznie wzbogacony w porównaniu z „normalnymi” pracami. Świętujemy tak co roku przesilenie zimowe,  najkrószy dzień i najdłuższą noc, i nadzieję, że z każdym następnym dniem światła będzie przybywać. Mieliśmy dzisiaj mnóstwo gości: zarówno z lóż Wielkiego Wschodu Polski jak i Droit Humain. Geograficznie to wyglądało tak, że przyjechali masonki i masoni z całej Polski: od Gdańska do Krakowa, od Wrocławia do Bydgoszy by nie zapomnieć o Częstochowie. Po uroczystościach lożowych nastąpiła tradycyjna, wspaniała agapa. Siostry obu lóż w takich sytuacjach przechodzą same siebie, każdy przygotowuje co ma w repertuarze najlepszego (takiego sosu chrzanowego na koglu-moglu jak dzisiaj, w życiu nie jadłam!).

PS Wcześniej, skończyliśmy w redakcji trzecią i ostatnią korektę zimowego „Wolnomularz Polskiego”. Jutro – drukarnia!

Reklama

Tagi: ,

Komentarze 3 to “Święty Jan Zimowy – masoński”

  1. Sfirex Says:

    Wszystko pięknie wygląda (…ale kto to posprząta? haha, jakby co to dobry jestem w zmywaniu garów).

  2. Aszera Says:

    Jest to obowiązek uczniowski, pomagają czeladniczy, ale ja jako stara mistrzyni też do sprzątania rękę przykładam. To taka praca operatywna. 🙂

  3. Grzegorz Józkowicz Says:

    Co do sosu, to może autor, podzieliłby sie recepturą z (jeśli mój profański umys dobrze to ogarnia) swoją siostrą, a ta, ze swoimi czytelnikami na blogu (⌒-⌒; ) ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: