Ciemnogród wita Oświecenie

To jedna z moich fotek sprzed Pałacu Prezydenckiego. Podeszłam do tego pana z transparentem i spytałam czy wie, kto pierwszy napisał o „Ciemnogrodzie”.;  czy wie, z czym stoi.  – To niech mnie pani oświeci – odparł z krzywym uśmieszkiem. – To niech sobie pan wygugluje – odparłam, także z uśmiechem. Krzywym.

Oświecam: prawie 200 lat temu (1820)  br:. Stanisław Kostka Potocki, Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Narodowego Polski napisał swoje „Podróże do Ciemnogrodu” i ta walka dwóch polskich plemion trwa. On zapłacił swoim stanowiskiem ministra oświaty Królestwa Polskiego. My  płacimy nadal różnymi walutami w: II RP, w PRL, III RP i obecnie IV RP czy już raczej IV i Pół. A może tak będzie już zawsze? Może po prostu  m u s i   tak być? Jak dzień i noc następują po sobie? Jak myślicie?DSCN1150

Komentarze 2 to “Ciemnogród wita Oświecenie”

 1. zwykły profan Says:

  Śmieszna rzecz z tym Ciemnogrodem, bo myślę sobie że nazwanie tak katolika tradycjonalisty, i patrioty w rozwoju, to strzał we własne kolano. Być może długo będziemy się w „Ciemnogrodzie” z tego śmiać. Bo patrząc z drugiej strony jeżeli miłośnicy tzw postępu tylko po takim określeniu są w stanie skojarzyć grupę ludzi z konkretnymi cechami to już zupełnie inna historia. Z pozdrowieniami z Ciemnogrodu.

 2. www.WojciechDomagala.com Says:

  W Krakowie podczas niedawnych protestów pod Sądem okręgowym tłum KODowców próbował wyprosić młodych ludzi, którzy stali z tęczowymi flagami.

  W Kielcach bali się stać z tęczowymi flagami wśród KODowców.

  CIEMNOGRÓD

  Pejoratywny termin wymyślony przez Stanisława Kostkę Potockiego na określenie osób o konserwatywnym światopoglądzie.

  A gdzie ta wspaniała Wasza młodzież? …….czyżby była popsuta?

  Kiedy będzie u nas OŚWIECENIE?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: