Rosyjscy masoni razem!

Rosyjscy masoni zjednoczeniPortal Rzeczpospolita Wolnomularska poinformowała dzisiaj, że w ” Rosji powstał Związek Suwerennych Obediencji Masońskich! Memorandum o stworzeniu Związku podpisali: Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Narodów Rosji, Wielki Mistrz Wielkiej Symbolicznej Loży Rosji i Krajów Związkowych oraz Wielki Mistrz Zjednoczonej Wielkiej Loży Rosji. Redakcja Rzeczpospolitej Wolnomularskiej oddała się refleksji na temat braterstwa polskiego środowiska wolnomularskiego i z żalem skonstatowała, iż jesteśmy daleko za Rosjanami”.

Pod wpisem wywiązała się siostrzano-braterska dyskusja. Niektórzy z dyskutantów poczuli się chyba urażeni, że można nas porównywać do „braci Rosjan” (oczywiście „ruscy” nie padli, nie ten poziom), inni podnosili, że tam masoneria jest upolityczniona, jeszcze inni domniemywali, że mogą za tym stać rosyjskie służby specjalne.

Dla mnie fakt podjęcia rozmów tak różnych struktur: „wielkowschodowej” i „narodowej” i jeszcze „symbolicznej” – granicy z cudem. Na Zachodzie, u nas także, nie wydaje się to w ogóle możliwe. W Polsce prędzej jakaś struktura zniknie, niż się z kimś połączy. Owszem, dzielić się potrafimy. Pięknie. I niepięknie.

Źródło: http://great-east.ru/news/masonstvo_rossii_obedinilos/


%d blogerów lubi to: