Drzewko szczęścia na szczęście!

drzewko szczęścia
– Po kryzysie świat będzie innym miejscem. COVID-19 z pewnością zmieni nasze postrzeganie inwestycji w zdrowie i zdefiniowania kapitalizmu sprzyjającego integracji społecznej; „miękkiej siły Chin”; globalizacji; walki ze zmianami klimatu – kolejne gwałtowne, prawdopodobne wyzwanie zbiorowe przed nami i być może także to, w jaki sposób oszczędzamy na różne, także nieprzewidziane wydarzenia życiowe. Tak mówi Ludovic Subran, nie żaden alterglobalista i lewak, lecz główny ekonomista Euler Hermes i Allianz, światowych ubezpieczycieli. Myślę, że im dalej będziemy się zapadać w koronawirusa, tym tych głosów będzie więcej; że znany nam system kapitalistyczny ulegnie transformacji. Czy sam z siebie? Nie do końca. Przy pomocy nacisków płynących z całego świata. Gołym okiem widać, że nasza strefa, w tym najbogatsze kraje świata, nie potrafiła poradzić sobie z pandemią, że była kunktatorska, nieruchawa, dojutrkowska.
Jak by nie patrzeć, na naszych oczach następuje zmierzch starych, politycznych elit. Jakie przyjdą po nich? Wizjonerzy czy dyktatorzy?
PS Codziennie staram się w domu zrobić coś konkretnego, by nie ugrząźć w spekulacjach filozoficzno-politologicznych. Przedwczoraj odmroziłam lodówkę, wczoraj zlałam kwas z buraków, dzisiaj przesadzę drzewko szczęścia. Niech będzie symbolem nowych czasów! Drzewko szczęścia na szczęście!

Komentarze 2 to “Drzewko szczęścia na szczęście!”

 1. Sfirex Says:

  A może po prostu warto się do siebie i do innych uśmiechnąć, a ze myśli na dłużej odejdą.
  Cytuję fragment wiersz pt. „Z uśmiechem na twarzy” (pozostała jego część w linku na dole.

  „Z uśmiechem na twarzy”

  Więcej czyni jeden uśmiech niż trzy uderzenia pięścią. A i – hałasu nie ma, i ręka nie boli, i mebel się nie niszczy, i medale nie brzęczą…

  Uśmiech – zapłata bezgotówkowa,
  szczery, życzliwy sercem czyniony,
  piękna to wyraz, bez słów wymowa,
  z humorem w zdrowiu…echem wabiony.

  Uśmiech to trud jest jednej sekundy,
  co twarz rozjaśnia, oblicze zmienia,
  nie żałuj dawać, niech wznawia rundy,
  osłodzi troski…w chwilach cierpienia.

  Uśmiech to klucz jest do zamków wielu,
  otwiera wrota chwil przygnębienia,
  w pięknej przyjaźni, w ironii celu,
  w miłości barwie…odwzajemnienia.

  Uśmiech to piękno, niebo rozwiera,
  połać urody w szczerości śmiech,
  wiek bez znaczenia, myśl tu bariera,
  śmiej się, a zdrowo…to żaden jest grzech.
  (…)

  Link: http://wiersze.kobieta.pl/wiersze/usmiechem-na-twarzy-503253

 2. zwykły profan Says:

  Witam. Taką informację Pani zostawię do ewentualnego sprawdzenia, dla mnie ciekawa sprawa, Otóż dowiedziałem się kilka dni temu o Objawieniach które obecnie mają miejsce koło Rzymu. Okazuje się że we wrześniu zeszłego roku Matka Boża zapowiedziała w nich że pojawi się wkrótce zaraza z Chin, ponoć nie ma być jedna. Zapowiada między innymi trzęsienie ziemi które mocno uszkodzi Rzym i także wojnę która wyjdzie z Rosji.
  Już pojawiło się sporo krytyki tych Objawień, jak widać nie da się uniknąć zamętu. Puki co daję im wiarę. Wiem że to temat zupełnie odległy od wierzeń których uczą się wolnomularze, redukowany itd. Mimo wszystko polecam bo warto zajrzeć przynajmniej dla tej informacji o zarazie z Chin.
  Link do Youtube:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: