Odejścia

adam-i-zbyszek

Dzisiaj dowiedziałam się, że umarł prof. Zbigniew Grabowski, wolnomularz o stażu dłuższym od stażu mego ś.p. męża i brata Adama (fot. – obaj byli u prof. Władysława Misiuny, na jego 90-leciu). Poznałam Zbyszka pewnie w 1993 r. kiedy sama zostałam inicjowana w Paryżu. On był wówczas Czcigodnym Mistrzem Loży Nadzieja, wtedy należącej do Wielkiego Wschodu Francji, potem do Wielkiego Wschodu Polski, a zupełnie niedawno do Wielkiego Wschodu Rzeczpospolitej Polski. Był elegancki, inteligentny, potrafił się znaleźć w stosunku do kobiet – w latach 90. takich braci, ze starą kindersztubą było więcej. Lubiłam i ceniłam Zbyszka, potem nasze masońskie drogi rozeszły się trochę. Ostatnio widzieliśmy się na pogrzebie Adama. Dziś, w komentarzu na FB „Wolnomularza Polskiego” napisałam, że kończy się pewna epoka w polskim wolnomularstwie. Prym zaczęło wieść młode pokolenie wolnomularzy, bliższe klasie średniej niż polskiemu inteligentowi typu „doktor Judym”…

A propos tego ostatniego, gdy byłam ostatnio w Busku zapaliłam lampkę na grobie wielkiego lekarza i masona dr Szymona Starkiewicza nazywanego przez wielu „Judymem z Górki” właśnie. Wakacje są jakieś smutne pod tym względem, zupełnie niedawno odeszły matki naszych dwóch braci, bardzo aktywnych masonów. Łączymy się z nimi w bólu. Jednak „umarł król. niech żyje król” – nasze masońskie loże podejmą po wakacjach – jak zawsze – swoje prace. Nowe siostry i nowi bracia obejmą opuszczone funkcje. Nigdy nie było inaczej… Przede mną moc wyzwań – zostałam czwartą Czcigodną Mistrzynią loży Gaja Aeterna. To 9. rok jej istnienia. W przyszłym roku jubileusz 10-lecia.

Jedna odpowiedź to “Odejścia”

  1. wojciech.domagala@wp.pl Says:

    Jednego chuja mniej.

    Aszera posted: ” Dzisiaj dowiedziałam się, że umarł prof. Zbigniew Grabowski, wolnomularz o stażu dłuższym od stażu mego ś.p. męża i brata Adama (fot. – obaj byli u prof. Władysława Misiuny, na jego 90-leciu). Poznałam Zbyszka pewnie w 1993 r. kiedy sama zostałam inicjo”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: