Wolnomularze i Rzeczpospolita

 

Co masoni zrobiliWarszawski tygodnik „Przegląd” jestem jednym z nielicznych polskich periodyków, które od lat informują obiektywnie choć życzliwie o działalności polskiej masonerii. Miałam możliwość porozmawiać ostatnio z dziennikarzem pisma red. Bronisławem Tumiłowiczem o wolnomularzach i ich roli w dziejach Rzeczpospolitej. Rozmowa ukazała się w ostatnim numerze pisma. Z rozpędu napisałabym, że „Przegląd” można kupić w kiosku RUCH, ale muszę się wstrzymać. Z niedowierzaniem przeczytałam we „wstępniaku” red. nacz. Jerzego Domańskiego, że RUCH od wielu miesięcy nie płaci, jest winny redakcji ponad 300 tys. zł za sprzedane egzemplarze (nie zawodzi za to ponoć Kolporter)! To może zakłócić życie każdego pisma, ale te z międzynarodowym kapitałem zawsze sobie jakoś poradzą, czysto polski „Przegląd” ma gorzej. Trzymam oczywiście kciuki, aby i tym razem tygodnik poradził sobie z „obiektywnymi trudnościami”. Tyle już przeszedł.

Komentarze 2 to “Wolnomularze i Rzeczpospolita”

  1. zwykły profan Says:

    Ładnie Pani wyszła na zdjęciu. Chętnie przeczytam artykuł. Co do kwestii co masoneria zrobiła dla Polski zastanawia mnie to jaką obecnie definicję Polski, narodu, znajdę w masonerii. Czy jest to samodzielny kraj, samodzielny naród? Odkąd śledzę Pani blog nie zauważyłem aby dała Pani znać co sama odnalazła w masonerii, a może to przeoczyłem.

  2. wojciech.domagala@wp.pl Says:

    a obecnie czym pozytywnym się może pochwalić wolnomularstwo co zrobiło dla rzeczpospolitej? własnie dlatego nazwiska są utajnione bo jeden czy drugi jak się go pozna to pierwsza klasa skurwiel musi być

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: