Masoneria od XVIII do XXI wieku

Mirka i Tadeusz

Dzisiaj przez prawie dwie godziny rozmawiałam z prof. Tadeuszem Cegielskim. To będzie wywiad od ostatniego numeru „Wolnomularza Polskiego”. Rozmowa z Tadeuszem jak zwykle była wielowątkowa i ciekawa, masę dygresji będę musiała pominąć, by w pełni ukazać główny wątek: patriotyczne i państwowotwórcze postawy polskich wolnomularzy począwszy od wieku XVIII po XXI. Oczywiście nie mogliśmy nie poruszyć tego, co obecnie dzieje się w Polsce. Tadeusz jest tego samego co ja zdania: naruszanie prawa, w tym samej Konstytucji jest zagrożeniem dla demokracji, jest zagrożeniem także dla nas, wolnomularzy, których oprócz prawa nic nie chroni przecie. B. Wielki Mistrz Wielkiej Loży Narodowej mówił rzecz jasna w swoim imieniu, wypowiadał się także jako wnikliwy historyk – jest bardzo, bardzo niespokojny co do dalszej ewolucji Polski. I o tym wszystkim mówił wprost: przejmująco. Nie chciałabym, aby te wątki naszej rozmowy okazały się prorocze.

 

Jedna odpowiedź to “Masoneria od XVIII do XXI wieku”

  1. Sfirex Says:

    Kiedyś rozwiążę „angielsko” – „francuski” problem masoński. Nie wierzę, że polega on jedynie na tym, że jedna strona wierzy w Boga, a druga nie. Nie chce mi się wierzyć, że tak wielu mężczyzn jest szowinistami. Jako profan tego nie zgłębiam, ale kiedyś….
    W każdym razie przyszedł mi do głowy pewien przykład, że to jednak magnesy o tych SAMYCH biegunach się odpychają, a te o przeciwnych (odwrotnych) się przyciągają. A tutaj zauważalne jest jednak odpychanie, hmm.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: