„Wolnomularz Polski” nr 75

Niedawno dostałam kolejne, letnie wydanie „Wolnomularza Polskiego” nr 75. Wczoraj wspomniałam o tym na pracach loży Wolność Przywrócona, dziękując braciom za pamięć o br:. Adamie, redaktorze – seniorze, oraz za pomoc w redagowaniu pisma. Dzisiaj opowiadałam o zawartości Adamowi, to wszak jego ukochane dziecko. We wrześniu będzie 25 lat, gdy ukazał się numer sygnalny pisma. Na jednej z fotek pokazuję pierwszy szkic na papierowej serwetce. Zrobił go Adam w lipcu 1993 r. w małej knajpce warszawskiej. Takie były początki. Pismo przeżywało swoje wzloty i upadki, było wydawane na ksero, miało  ponad 5 lat przerwy, ale przetrwało i jest obecnie jedynym masońskim periodykiem w Polsce. Stawiam sobie kolejne zadanie: dotrwać do setki czyli WP nr 100.

Reklamy

Komentarze 4 to “„Wolnomularz Polski” nr 75”

 1. Sfirex Says:

  Pani Mirosławo przecież „Wolnomularz Polski” od września mógłby się starać zostać masonem :)) (haha). Oczywiście powinien jeszcze spełnić kilka zasad:
  a) ukończone 25 lat (o tym wspomniałem wyżej) (poza wyjątkowymi wypadkami, gdzie możliwe jest przyjęcie od 18 roku życia)
  b) nienaganna reputacja i obyczaje,
  c) posiadanie godnych podstaw egzystencji, preferowana niezależność finansowa,
  d) posiadanie wykształcenia i wiedzy umożliwiających zrozumienie nauk wolnomularskich.
  Czy zgadza się Pani ze mną?

 2. Aszera Says:

  Bardzo mi się ten komentarz podoba. Wolnomularz Polski – masonem. 🙂 Wszystkie warunki mniej – więcej (jedne mniej, drugie więcej 🙂 ) spełnia…

 3. wojciech.domagala@wp.pl Says:

  to, że na allegro nikt nie chce kupić wolnomularza za 1 złotych to raczej upadek żaden mason nie zdechł wczoraj podczas przesilenia letniego?

  Aszera posted: ” Niedawno dostałam kolejne, letnie wydanie „Wolnomularza Polskiego” nr 75. Wczoraj wspomniałam o tym na pracach loży Wolność Przywrócona, dziękując braciom za pamięć o br:. Adamie, redaktorze – seniorze, oraz za pomoc w redagowaniu pisma. Dzisiaj opowiad”

  • Andrzej Eliasz Says:

   Ci co go mają mieć dawno kupili, dla tych co treści są niezrozumiałe 1zł to za dużo. To czy coś się sprzedaje czy nie nie jest żadnym wykładnikiem, zobacz ile będą kosztowały jutro gadżety piłkarskie… Czy to znaczy że piłka zniknie z naszego życia ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: