Zakwitły jabłonie

 

Krótki był to wypad do mamusi i Czerwonej Góry, ale był. Kwitną jabłonie, wschodzi bób, rośnie szczaw (mniam, mniam, zupa była jak za Gierka), świeci słońce (po burzy). Przyjaciele nas nie opuszczają. Żyjemy.

Komentarzy 18 to “Zakwitły jabłonie”

 1. wojciech.domagala@wp.pl Says:

  żaden mason nie zdechł?

  Aszera posted: ” Krótki był to wypad do mamusi i Czerwonej Góry, ale był. Kwitną jabłonie, wschodzi bób, rośnie szczaw (mniam, mniam, zupa była jak za Gierka), świeci słońce (po burzy). Przyjaciele nas nie opuszczają. Żyjemy.”

  • Ewa Says:

   Zaczynam się poważnie martwić o Pana zdrowie. Wie Pan, że pielęgnowanie nienawiści, chroniczny stan ziania jadem i żółcią jest dla człowieka zły? Wcześniej czy później Pan zachoruje. I niestety może być tak, że nikogo przy Panu nie będzie. Póki jest jeszcze czas, proszę przestać myśleć o sprawach, które Pana irytują, a zająć się tym, co daje ukojenie. Sugerowałabym tu nie zaglądać. Nie ze względu na Czytelników sprzyjających Autorce, nie ze względu na Nią samą, bo i Oni, i Ona sobie poradzą z Pana złośliwościami. Niech Pan tu niw zagląda ze względu na siebie. I nie, nie ma Pan racji drwiąc teraz z mych słów. Zegnam Pana m

   • Rwa Says:

    Nowy układ sił już się ustanawia na naszych oczach. Kara Boża nadchodzi dla bezbożnej Europy między innymi za legitymizację grzechów sodomickich. To są grzechy , które nie mogą przedłużać swego istnienia i Bóg zacznie w tej kwestii działać i jak mówią atoscy starcy-kara nadejdzie.

    Apostazja Europy, co ja mówię Świata jest wielka i jeżeli Boga nikt nie potrzebuje to Bóg tym bardziej od nas się odwróci. Po wypadku 11 września 2001 córka Billy Grahama w wywiadzie TV na pytanie: – „Jak Bóg mógł pozwolić na coś takiego”? – odpowiedziała: -„Jestem przekonana, że Bóg jest do głębi zasmucony z tego powodu, podobnie jak i my, ale od wielu już lat mówimy Bogu, żeby wyniósł się z naszych szkół, z naszych rządów oraz z naszego życia, a ponieważ jest dżentelmenem, jestem przekonana, że w milczeniu wycofał się. Jak możemy się spodziewać, że Bóg udzieli nam Swojego błogosławieństwa i ochroni nas, skoro my żądamy, aby On zostawił nas w spokoju?

    Zobaczmy – myślę, że stało się to wówczas, kiedy Madeline Murray O’Hare (została zamordowana) narzekała nie chcąc żadnych modlitw w naszych szkołach, a my powiedzieliśmy OK. Potem ktoś powiedział, żeby lepiej nie czytali Biblii w szkole, Biblii, która mówi: „Nie zabijaj, nie kradnij, kochaj swego bliźniego jak siebie samego”, a my powiedzieliśmy OK.

    Następnie, ktoś powiedział, abyśmy lepiej nie czytali w szkołach Pisma Świętego, Pisma Świętego, która powiada „nie zabijaj”, „nie kradnij”, „kochaj bliźniego jak siebie samego”. I powiedzieliśmy – OK.

    Dr. Benjamin Spock powiedział, że nie powinniśmy karać klapsem naszych dzieci, kiedy one zachowują się nieprawidłowo, bo ich małe osobowości mogą być wykrzywione, i możemy naruszyć ich poczucie wartości (syn dr Spocka popełnił samobójstwo). I byliśmy przekonani, że ekspert powinien wiedzieć, co mówi, więc powiedzieliśmy OK, nie będziemy im więcej dawać klapsów.

    Potem ktoś powiedział, że nauczyciele i dyrektorzy szkół nie powinni karać naszych dzieci, kiedy się źle zachowują. I władze szkolne powiedziały, że żadnemu nauczycielowi nie wolno dotknąć ucznia, kiedy się źle zachowuje, bo nie chcemy przecież złej opinii o szkole, i oczywiście, nie chcemy być ciągani po sądach. (Istnieje duża różnica pomiędzy karaniem a dotykaniem, biciem, wstrząśnięciem, upokorzeniem, kopaniem, itd.)

    A my przyjęliśmy ich argumenty.

    Następnie ktoś powiedział: – pozwólmy naszym córkom przerywać ciążę, kiedy zapragną, i nie muszą one nawet informować o tym rodziców.

    I powiedzieliśmy – co za wspaniały pomysł!

    Potem, jakiś mądry członek rady szkolnej powiedział, że odkąd chłopcy są chłopcami, to tak czy inaczej będą TO robić, dajmy więc naszym synom tyle kondomów, ile potrzebują, aby mieli całą tę radość, której pożądają, a my nie powiemy o tym ich rodzicom, że dostają kondomy w naszych szkołach.

    I powiedzieliśmy, że jest to następny wspaniały pomysł.

    Następnie jakiś wysoki, wybrany przez nas oficjał, powiedział, że nie jest ważne, co robimy prywatnie, jak długo wykonujemy dobrze naszą pracę. I my, zgadzając się z nim, dodaliśmy, że nie jest ważne, co ktokolwiek, włączając w to naszego prezydenta, robi prywatnie, dopóki mamy prace, a ekonomia jest w porządku.

    I ktoś powiedział, wydrukujmy kolorowe magazyny ze zdjęciami nagich kobiet, i nazwijmy to zdrową, zrozumiałą pochwałą piękna kobiecego ciała. I powiedzieliśmy, że nie mamy z tym problemu.

    I ktoś jeszcze posunął tę pochwałę ciała nieco dalej, i opublikował zdjęcia nagich dzieci, i posunął się jeszcze dalej, czyniąc je dostępnymi w Internecie.

    A my powiedzieliśmy, że to jego prawo do wolności słowa.

    I przemysł rozrywkowy powiedział: – zróbmy telewizyjne programy i filmy promujące profanację, przemoc i nielegalny seks. I stwórzmy muzykę, która zachęca do gwałtów, narkotyków, samobójstw i tematów satanistycznych.

    I my powiedzieliśmy, że to jest tylko rozrywka, że nie ma szkodliwych efektów, i skoro nikt nie bierze tego na serio, rozwijajmy tę rozrywkę szeroko.

    Teraz, pytamy siebie dlaczego nasze dzieci nie mają sumienia, dlaczego nie odróżniają one dobra od zła, i dlaczego nie mają problemów z zabijaniem obcych, kolegów z klasy, i siebie. Proszę, dopisz sobie w tym miejscu więcej ………………………………………………………………

  • Rwa Says:

   Mów im o nawróceniu a nie o zdychaniu, bo to biedni ludzie są całujący lucypera w zad…

 2. Aszera Says:

  Pani Ewo, serdecznie dziękuję. Myślę tak jak Pani, że Pan Wojciech Domagała jest chory psychicznie. I nic z tym nie robi. I truje siebie i innych. Pozdrawiam Panią majówkowo.

 3. Sfirex Says:

  Pani blog można scharakteryzować jako sinusoidę. Zaczyna się w ciszy (nikt nie komentuje, jest spokojnie, wszyscy mamy inne obowiązki). Drugi etap to dyskusja (odzywa się wiele głosów, prawie zawsze dyskusja jest na poziomie oraz interesująco). Po drugim etapie znowu pojawia się cisza (ludzie się wyładowali – wygadali – myślą o tym co było). A ostatnie co się pojawia to dołek, kiedy to pojawia się Rwa, Wojciech Domagała i Armagedon (ale on rzadko) i jadą po bandzie. Ogólnie tak to widzę, bo w szczegółach jest troszkę inaczej.
  Warto blokować na stałe takich ludzi, bo oni nie skończą pisać. Jeżeli coś traktuję jako rozrywkę to będę z tego korzystał. I raczej obcy ludzie nie wytłumaczą mi, że kogoś krzywdzę. A otoczenie może nawet nie wiedzieć, że bawię się czyimś kosztem, lub wie i mnie dopinguje.
  Słońca życzę (u mnie cudownie).

  • Rwa Says:

   Now is dark…i odór siary idzie od was… Czas przeprosić za bluźnierstwa wobec Boga … Jest jeszcze trochę czasu.

 4. Rwa Says:

  ILE WART JEST CZŁOWIEK?

  „To jest budowanie strasznego świata. Świata, gdzie jest zgoda na zabijanie ludzi tylko dlatego, że są chorzy. Zaczyna się od spraw przed narodzeniem, to jest aborcji z różnych powodów. Później, jak widzimy to w niektórych państwach, idzie się z aborcji w eutanazję”.

  ….wczorajsze „Czarne Marsze” dowodzą kondycji moralnej polskiego społeczeństwa, która nie jest najlepsza.

  Usuwając tzw. płód (tak naprawdę mordując dziecko [człowieka] – bo tym jest aborcja – czystym wygodnictwem, egoizmem, a zarazem pychą [bawieniem się w Boga]) NIE PRZESTAJESZ być matką, ale STAJESZ SIĘ matką zabitego dziecka – tyle w temacie i nic tego nie zmieni, żadne lewackie poglądy. Bronicie mordowania nienarodzonego człowieka (nie dając mu nawet szansy), a litujecie się nad chorymi, porzuconymi zwierzętami… – dramat: animalizacja człowieka, personalizacja zwierząt – ot dramat ludzkiej nieprawości, im bliżej święta zmartwychwstania (zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, piekłem, szatanem) – tym głośniej wrzeszczycie, a z wami całe piekło…
  I WRESZCZCIE POWYŻSZA ARGUMENTACJA JUŻ NIE DOCIERA DO LUDZI…

  • Nikodem Dyzma Says:

   Czy ma pan w domu chore dziecko? Ja zachorowałem, żyje nędznie ponieważ państwo katolickie w którym mieszkam nie dba o osoby chore, daje nam ochłapy na wegetacje bo nie jesteśmy potrzebni..balast społeczny…o którym przypominają sobie katolicy przed wyborami, jest nas zbyt mało to nie elektorat wyborczy programu 500+ gdzie bogaci stają się jeszcze bogatsi gdy urodzi im się dziecko…czy taki bogaty katolik odbierając 1000zl na dwojke dodatkowych dzieci myśli o tym że osoba chora nie ma nawet tyle na caly miesiąc? Ich dzieci nie potrzebują rechabilitacji, leków nie muszą wzmagać się z okropną codziennością chorego człowieka. Co Pan o tym wie? Jest Pan chory? Urodził sie chory? W katolickim kraju trwa walka o to by rodziły się chore dzieci, po to by o każdą złotówkę walczyły z katolikami w sejmie, w czasie gdy ich zdrowi rówieśnicy za głosy wyborcze otrzymują 500zł. Piszę pan o Bogu o piekle, piekło na ziemi to życie w ciężkiej chorobie, a gdzie jest Bog? W sejmie gdzie chorzy ludzie muszą walczyć o swoje czy na długim weekendzie w górach na mazurach czy za granicą gdzie zdrowe dzieci dzięki 500+ spędzają szczęśliwe czas. Nie wiem czy ta niesprawiedliwość to pomysł Boga czy Diabła?

   • Rwa Says:

    Jesteś chory duchowo. Lecz się chory z nienawiści człowiecze. Hitler byłby rad mając w szeregach takiegi „filantropa” jak Ty. Ale wy żyjecie podobnie jaj pan wasz lucyper na czasie pożyczonym od Boga. Tik tak płynie czas…

   • Andrzej Eliasz Says:

    Nie narzekaj że czegoś nie masz, ciesz się z tego co masz, pomyśl o ludziach którzy mają gorzej, nie zwątpili w Boga, chcą żyć. Jesteś słaby emocjonalnie i duchowo. A gdzie twoja rodzina ? Nie masz jej ? Nie ma ci kto pomóc, zaopiekować się tobą? Niestety taki teraz jest modny model rodziny 2+1 lub nawet bez dziecka. A może chcesz nam przekazać, że takie słabe schorowane jednostki trzeba eliminować ze społeczeństwa? skoro chore nienarodzone dziecko można to może i to jest sposób na uzdrowienie społeczeństwa? był już w historii taki jeden co miał manie czystości swojej rasy.

 5. Nikodem Dyzma Says:

  Pani Mirko czas zablokowac tych ludzi ktorzy to wypisują, to nie jest miejsce dla nich. Pozdrawiam

  • Rwa Says:

   Zabrania się zabraniać!
   No przecież nie będę chorych duchowo klepał po plecach i mówił im że są zdrowi…przecież
   byłoby to zabójstwo duchowe…

 6. Nikodem Dyzma Says:

  Pani Mirko czas zablokowac tych ludzi ktorzy to wypisują, to nie jest miejsce dla nich. Pozdrawiam

 7. Andrzej Eliasz Says:

  zablokujmy wszystko, niech nie będzie niczego jak mawiał Kononowicz.

  • Andrzej Eliasz Says:

   Widzę, że moje komentarze pisane z innego komputera się nie pokazują, są nie wygodne ? a może piszę prawdę i kogoś w oczy kole ?

 8. Aszera Says:

  Szanowni Państwo. Mam ciężko chorego męża w mocno starszym wieku i moje myśli są z nim. W tej sytuacji Wasze komentarze po prostu do mnie nie docierają. Możecie pisać, co uważacie za stosowne. Z poważaniem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: