#Lewica nie/po* (*niepotrzebne skreślić) zachwyca

Czytałam gdzieś o najnowszym sondażu prezydenckim, w którym pierwsza trójka wygląda następująco: Duda (39), Tusk (21), Biedroń (15). Te 15 procent to potencjalnie wielki kapitał założycielski. Gdyby obecny prezydent miłego memu sercu (rodzina) Słupska wystartował, zagłosowałabym na niego bez wahania w pierwszej turze. Czy wszedłby do drugiej? Nawet jeśli nie, to jak niegdyś Andrzej Olechowski dla Platformy, tak Biedroń dla Nowej Lewicy mógłby wnieść ładny kapitał zaufania, który zbiera systematycznie pracując pozytywnie dla społeczności lokalnej i nie topiąc się w tej brzydkiej przeważnie, centralnej. Czy Biedroń z Nowacką mogliby być zaczynem nowej formacji lewicowej, w której nikt nikomu nie patrzyłby w kalendarz? Bardzo bym tego chciała. Po ostatnich głosowaniach liberalne (?) formacje parlamentarne, czyli PO i Nowoczesna obrzydły mi wielce.

PS Lubię słuchać Zandberga, ale mając po wielokroć rację, nie wydaje mi się dziś skłonny do jakiegokolwiek kompromisu. Ja, jako „stara” lewica konstatuję to z przykrością.

PSPS Mam sentyment do SLD, ale obawiam się, że nie wstępuje się drugi raz do tej samej rzeki, choć może się tak stać, że SLD ze swoim 6 – 7 proc. będzie lewicowym przyczółkiem w nowym Sejmie, a nowsza #Lewica godna XXI wieku pozbiera się dopiero po wyborach prezydenckich. Stare socjaldemokracje, to był dobry program na XX wiek, na czasy globalizacji stają się z wolna anachroniczne.

Komentarzy 10 to “#Lewica nie/po* (*niepotrzebne skreślić) zachwyca”

 1. Nikodem Dyzma Says:

  Dobry zamysl..Biedron na Premiera z haslem ” sprawdzony menager i dobry gospodarz dla Polski” Nowacka na Prezydenta. Minister Sprawiedliwosci Ryszard Kalisz.Tylko problem to zaplecze…nie moze byc oparte na dawnym betonie porosnietym mchem lub zlepkiem obecnych skompromitowanych politykow opozycji…zabrzmi trywialnie…tylko dobra nowa zmiana☺

 2. Andrzej Eliasz Says:

  moja opinia jest taka, aby lewica mogla poderwać młodych, bo tylko ich da rade przekonać , musi całkowicie się odciąć, albo powstać obok starej, nie związanej z SLD i PZPR, takie odmładzanie lewicy to nowymi twarzami to nadal pudrowanie pryszcza. polacy nie zapomnieli jaruzelskiego, kiszczaka i innych.

 3. Sfirex Says:

  Z tego co pamiętam, to przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi, jedynym pomysłem twardej lewicy było licytowanie się z pisem, kto da więcej. Dla emerytów tyle, dla rencistów tyle, dla samotnych matek tyle, dla Świętego Mikołaja tyle, a nie to Mikołaj miałby dać, no tak. Nikt nie walczył ideą „komuniści – antykomuniści”, chyba, że z Panem Komorowskim. A teraz kiedy za pięćset złotych od dziecka kupiono ludzi, to czym twarda lewica będzie handlować?! Kolejny argument, który warto obalić to dojście młodych do władzy w partii. Od razu przypomina mi się Pan kandydat na Prezydenta, który także zdobył 15% głosów i został przewodniczącym SLD. Zmiana ta trwała jakiś czas, aż tu nagle ludzie zwani betonem partyjnym wyłożyli całe młode towarzystwo na łopatki jak w walce judo (i Pan kandydat musiał odejść i Pani Piekarska, która mądrze mówiła, została odsunięta itp. ludzie). Także bajkę o Przewodniczących Panu Biedroniu i Pani Nowackiej, p. Miller może opowiadać między bajkami o Czerwonym Kapturku, a doktrynie Gorbaczowa. Nie wierzę w to, że SLD stanowi jakąś alternatywę Pani Mirosławo. Ja na nich nie zagłosuję, bo człowiek się nie zmienia.

  • Nikodem Dyzma Says:

   Szanowny Panie Andzeju hipokryzja polityczna juz dawno przekroczyla czerwona kreske i totalne pomieszanie..i my sie w niej pogubilismy…dlatego lawto napietnowac zaszlosci przeszlosci u Nowackiej i Kalisza..podczas gdy Piotrowicz o ktorym mozemy smialo mowic ze grzechow mial wiecej dzis jest gwiazdorem PiS po prawicy Ojca R.

 4. Aszera Says:

  A ja lubię stare, przedwojenne hasło: Nie ma wroga na lewicy. I nie będę się licytowała kto gorszy. Po ostatnich głosowaniach w Sejmie widać, że lewicowe patrzenie na świat jest tak samo potrzebne, jak prawicowe. Choć jestem z wykształcenia politologiem (na WDiNP było wielu przyszłych polityków), wolę teraz masońskie spojrzenie na świat, b. wyważone, spokojniejsze. Choć przyznam bez bicia, że nieraz mnie ponosi i wraca dawna Mirka jak brzytwa, i chce mi się wtedy pisać ostre, polityczne komentarze. potem sobie jednak przypominam, że jestem już babcią, burze i napory mam za sobą, a teraz Mądrość winna mi przyświecać. nieraz nie przyświeca. 🙂

 5. Asenata Says:

  Lewica ma problem

  Razem chce osobno

  SLD -Millerowi ,Ogórek ludzie nie są w stanie wybaczyć.Włodzio też już raczej tylko stary elektorat za sobą pociągnie

  Nowacka,cóż pomimo wszystko nie widzę jej w roli liderki.Teraz się jeszcze okazało,że podobno akurat wypoczywa.Ja to wszystko rozumiem,tylko tak się złożyło,że co niektórzy z tego druga Maderą chcą zrobić

  Biedroń!Nie wiem jak u niego z zapleczem

  Że tak napiszę,raczej widzę ciemność.

 6. zwykły profan Says:

  Mnie najbardziej spodobało się powiedzenie „widzę ciemność” z wszystkich prób wyciągania wniosków. Rozmowa o próbie zmontowania lewicy, a czy nie wydaje się Państwu że nas obywateli interesują konkrety, czy państwo dofinansuje czy zabierze, kto ma zostać opodatkowany Polak czy obcokrajowiec, itd. Polityk który zaraz po wyborach nie wywiązuje się z obietnic powinien natychmiast stracić mandat i iść szukać sobie nowej pracy. Dzisiejsza lewica straciła świadomość narodową. Polacy przy tak masowej przez dzisięciolecia indoktrynacji wystawili jej słuszną laurkę niebytu.Jestem prawicowcem i marzę o niezależnej ojczyźnie. Proponuję dyskusję o potrzebach obywateli. Z programu 500 plus korzystają ludzie o prawicowych i lewicowych poglądach, czy to źle że jest taki program gdzie bez względu na spojrzenie za 500 zł taka czy inna rodzina może sobie coś kupić. Są ludzie którzy potrzebują tej kwoty. Mnie martwi fakt że obecna prawica nie jest monolitem. PiS jest podzielony, a jak wiadomo zgoda buduje niezgoda rujnuje.

 7. Sfirex Says:

  Panie Profanie proszę wyjaśnić jak będąc osobą, która w poprzednich postach nawołuje do miłości, aby się skłonić ku Jezusowi, który dąży do pojednania z Bogiem, jednocześnie może Pan wspierać pis?? Jest to partia, która kiedy przez osiem lat była realną opozycją zohydziła wielu ludziom życie, wprowadziła gierki typu „ty ubeku, ty złodzieju”, ta sama partia „patriotyczna” napuszczała Polaków jednych na drugich (wschód na zachód), przeszukiwali całe drzewo genealogiczne żeby udowodnić, jak jacyś naziści, że tylko oni mają czystą Polską krew? Proszę powiedzieć dlaczego Pan ich wspiera?

  • Andrzej Eliasz Says:

   Co ma z tym wspólnego Jezus? Wszystkie partie mają swoje za uszami, wszystkie dzieliły nasz kraj od dawna. Ale jak ktoś kradnie to nazywamy go złodziejem, można mu przebaczyć ale złodziejem będzie nadal.Podziału Polski nie szukałbym w dzisiejszych partiach, a w nowych granicach kraju po 2 wojnie, proszę zobaczyć jak się rozkładały głosy na poszczególne partie i co to ma wspólnego z rejonem kraju. Po prostu mamy inne priorytety, inne wartości na wschodzie i inne na zachodzie. Jedni mają prababcie na we Lwowie, inni w Wrocławiu, który był niemiecki. Do wyrównania tych różnic potrzeba kilku pokoleń. Sytuacja jest identyczna na Śląsku z hanysami i gorolami, tu podobnie się różnice zacierają, ludność się miesza, ale nie stanie się to w 20 lat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: