Mocnej ośki na 2018 rok życzę!

AriowieŻyczę wszystkim swoim Czytelnikom lektury pięknej i mądrej książki pt.  WIELKA KSIĘGA RADOŚCI (Wydawnictwo  ZNAK), w której Dalajlama i Desmond Tutu dzielą się swymi przemyśleniami i doświadczeniami jak żyć radośnie w nieszczęśliwym świecie. Właśnie dzisiaj rano przeczytałam fragment, o którym myślę, i którym się z Wami dzielę. Otóż sanskryckie słowo dukkha, czyli szczęście, błogość, otucha, przeciwieństwo słowa sukha, przeszły do sanskrytu ze starożytnego języka Ariów. Koczownicy  Ariowie udomowili konie i zaprzęgali je do wozów, którymi przemierzali świat w swych wędrówkach. Przywołane na początku słowa dukkha i sukha znaczą dosłownie „mieć złą – lub dobrą – oś”. Szczęście zatem to dobra droga na dobrym wozie z silną ośką, nieszczęście – odwrotnie. Zatem wszystkim moim Czytelnikom, tym pro jak i kontra, życzę na Nowy Rok mocnego wozu i trwałej ośki, aby nie ugrzęźli gdzieś na wertepach życia, by ich droga była prosta i gładka, a zakręty łagodne, a jeśli już ośkę szlag trafi, potrafili znaleźć przydrożną kuźnię z kowalem w środku. Niełatwa sprawa, prawda?

Fot. -http://innemedium.pl/wiadomosc/wedy-hinduskie-wskazuja-ze-aryjscy-przodkowie-slowian-mieszkali-w-arktyce

Komentarze 4 to “Mocnej ośki na 2018 rok życzę!”

 1. Asenata Says:

  Kuźnia!!Gdzież teraz w tych czasach taki przybytek znaleźć.Raczej przyjdzie nam na tej ośce uszkodzonej dalej różnego rodzaju zakręty pokonywać.
  Do siego 2018 roku!

 2. Aszera Says:

  Kowala najłatwiej znaleźć w książce Eliadego Alchemicy i kowale, chi, chi, chi. Zdrowia, zdrowia, zdrowia w Nowym Roku 2019!

 3. Ewa Says:

  Pani Mirosławo,
  Niełatwa…. O wiele łatwiej usiąść w przydrożnym rowie i wyrzekać na zły los, biadolić i się poddać. O wiele łatwiej złorzeczyć tym, którzy przejeżdżają mimo.
  Ale kto powiedział, że łatwiej znaczy lepiej?
  Zatem umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, bo te będą, jak świat światem.
  Piękna Ducha, które nie pozwoli wiedzieć w drugim człowieku wroga. Uśmiechu w sercu, oczach i na ustach ☺

 4. www.WojciechDomagala.com Says:

  http://innemedium.pl/wiadomosc/nowa-data-konca-swiata-odczytana-kregow-20-maj-2012

  ten serwis to stek bzdur podobnie jak gazeta wyborcza

  Aszera posted: „Życzę wszystkim swoim Czytelnikom lektury pięknej i mądrej książki pt. WIELKA KSIĘGA RADOŚCI (Wydawnictwo ZNAK), w której Dalajlama i Desmond Tutu dzielą się swymi przemyśleniami i doświadczeniami jak żyć radośnie w nieszczęśliwym świecie. Właśnie dzisi”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: