10 lat temu…

Przyniosłam dzisiaj z redakcji – bo z wolna wyprowadzam się z ubezpieczeń – stary „dziubek”. Otwieram, a tam różności! Moje dzienniki, które pisałam w okresie „przedblogowym”, i zdjęcia, w tym ulubione z mojej pierwszej wyprawy do Ziemi Świętej. Prawowierną chrześcijanką nigdy się nie stałam, ale otworzyłam się na duchowość. Wiem, że to stało się  t a m . Trzy zdjęcia powyżej. Mam teraz w sercu różne tradycje, różnych Bogów, różne kultury. Pod choinkę Ola zamówiła mi książkę Dalajlamy i arcybiskupa Desmonda Tutu o życiu w radości. Już nie mogę się doczekać. Jak poczucie humoru ubarwia i umożliwia w ogóle dobre życie przekonałam się ostatnio, podczas obchodów Loży Pamięci za masonki i masonów WWP. Było dostojnie, były łzy, było poważnie… No właśnie i w pewnym momencie zgłosił się pewien Brat, który dość kategorycznym tonem stwierdził, iż w Złotej Księdze WWP zabrakło braci… Tu padły nazwiska. Konsternacja. I kolejny głos, siostry, która rzecze, iż z bratem – nazwijmy go X – spotkała się ostatnio w Krakowie na konferencji masonologicznej. Wszystko puściło, w loży rozległ się potężny śmiech; śmiech dla żywych. Bo póki żyjemy, tyle nadziei.

Komentarze 2 to “10 lat temu…”

  1. www.WojciechDomagala.com Says:

    A kto nas stworzył tak naprawdę?

    Aszera posted: ” Przyniosłam dzisiaj z redakcji – bo z wolna wyprowadzam się z ubezpieczeń – stary „dziubek”. Otwieram, a tam różności! Moje dzienniki, które pisałam w okresie „przedblogowym”, i zdjęcia, w tym ulubione z mojej pierwszej wyprawy do Ziemi Świętej. Prawowi”

  2. zwykły profan Says:

    Podoba mi się motyw związany z życiem w radości.W ostatnim czasie sporo myślałem nad słowami Jezusa „To wam powiedziałem aby moja radość była w was”. Po wielu latach odkrywam że jest to jedno z Jego przesłań. Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: