Urodziny lóż, Prometei i Gai

Listopad to miesiąc ważny dla masonerii kobiecej. Obie nasze polskie loże – Prometea i Gaja Aeterna narodziły się właśnie w tym  najsmutniejszym miesiącu roku (dla nas zatem był to miesiąc całkiem wesoły 🙂 ); Prometea 17 lat temu, a Gaja 7. Byłam najpierw w jednej, potem obu, teraz znowu jednej loży. Pełniłam wiele funkcji,w tym tą najwyższą – Czcigodnej Mistrzyni (2010 – 2013). Napisałam wiele desek, spędziłam pewnie dziesiątki godzin w ciągu tych 17 lat, a było przecież jeszcze 7 wcześniejszych – od inicjacji paryskiej w 1993 r., po Trójkąt warszawski w 1998 r. W czasie konferencji w Krakowie (12 listopada br.) na mnie przypadła powinność przeczytania bardzo ważnego referatu moich sióstr lożowych: Małgosi Misiuny i Ewy Jaśkowskiej o sensie kobiecego wolnomularstwa dziś (obie z różnych względów w Krakowie być nie mogły). Najlepszym podsumowaniem referatu i naszej kobiecej drogi były słowa prof. Tadeusza Cegielskiego, który mówił w pierwszym wystąpieniu o przyszłości masonerii w ogóle, że najwięcej światła na przyszłość widzi właśnie w masonerii kobiecej. W przyszłym roku minie ćwierć wieku, jak wstąpiłam na tę drogę i cóż mogę rzec? – nie żałuję niczego a wręcz odwrotnie.

Komentarze 3 to “Urodziny lóż, Prometei i Gai”

 1. Sfirex Says:

  Gratuluję Pani. Chciałbym kiedyś pochwalić się równie długim stażem wolnomularskim (zobaczymy jak to będzie). Miłego wieczoru.

 2. Aszera Says:

  Pamiętam jak dziś swoją inicjację i cudowną Czcigodną Mistrzynię, która z takim wdziękiem, uśmiechem i swadą prowadziła te prace. Nie wierzyłam, że mogę być kiedyś taka… 🙂 A byłam – inna oczywiście, ale też uśmiechnięta i sprawna w działaniu. Pozdrawiam ciepło.

 3. Ewa Says:

  Zazdroszczę..
  I życzę cudownych kolejnych dwudziestu pięciu lat ☺

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: