Rosyjscy masoni razem!

Rosyjscy masoni zjednoczeniPortal Rzeczpospolita Wolnomularska poinformował dzisiaj, że w ” Rosji powstał Związek Suwerennych Obediencji Masońskich! Memorandum o stworzeniu Związku podpisali: Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Narodów Rosji, Wielki Mistrz Wielkiej Symbolicznej Loży Rosji i Krajów Związkowych oraz Wielki Mistrz Zjednoczonej Wielkiej Loży Rosji. Redakcja Rzeczpospolitej Wolnomularskiej oddała się refleksji na temat braterstwa polskiego środowiska wolnomularskiego i z żalem skonstatowała, iż jesteśmy daleko za Rosjanami”.

Pod wpisem wywiązała się siostrzano-braterska dyskusja. Niektórzy z dyskutantów poczuli się chyba urażeni, że można nas porównywać do „braci Rosjan” (oczywiście „ruscy” nie padli, nie ten poziom), inni podnosili, że tam masoneria jest upolityczniona, jeszcze inni domniemywali, że mogą za tym stać rosyjskie służby specjalne.

Dla mnie fakt podjęcia rozmów tak różnych struktur: „wielkowschodowej” i „narodowej” i jeszcze „symbolicznej” – granicy z cudem. Na Zachodzie, u nas także, nie wydaje się to w ogóle możliwe. W Polsce prędzej jakaś struktura zniknie, niż się z kimś połączy. Owszem, dzielić się potrafimy. Pięknie. I niepięknie.

Źródło: http://great-east.ru/news/masonstvo_rossii_obedinilos/

Komentarze 2 to “Rosyjscy masoni razem!”

 1. Sfirex Says:

  Coraz więcej Polskich grup, nazywających siebie patriotycznymi, postuluje o jedności Wielkiej Polski z Wielką Rosją (wskazują na znaczny wzrost gospodarczy, na rządy silną ręką, mówią o BRICS-ie). Wspólna Obiediencja Masońska w Rosji, proszę się nie oszukiwać, nie mogła powstać bez zezwolenia jakichś tam osób. Bardzo gorąco polecam Pani książkę:
  „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”, Pani Krystyny Kurczab – Redlich.
  Ważne są też książki Pani Anny Politkowskiej.
  W Rosji nie dzieje się nic przez przypadek.

  • Aszera Says:

   Że za wszystkim stoją służby specjalne, to jest teza Stanisława Krajskiego. Że te służby w Rosji wiele mogą – zgoda, że wszystkim dyrygują, w tym stoją za porozumieniem rosyjskich masonów… Oczywiście tego nie wiem. Za caratu służby też starały się dotrzeć, o czym obszernie pisze Hass, ale masoneria pozostała masonerią rosyjską. Nie chę wierzyć dubeltową teorię spiskową. Wolę być naiwna, jak mówiono o Andrzeju Strugu, o czym właśnie dzisiaj pisałam do WO. Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: