Wyboista droga do dialogu

Dialog nie jest pojęciem z Ewangelii. Czy Kościół chce przy pomocy wymówki o dialogu, podobnie jak radykaliści, protestanci, antyklerykalni ateiści czy plutokratyczne elity, złamać ostatnie Tabu – loże, dawni wrogowie zostaną potraktowani jako kolejna, trochę inna organizacja?” – czytam na stronie mego imiennika, Mirosława Dakowskiego,http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=21418&Itemid=46 , nawiązującego do masońskiej konferencji w Syrakuzach na Sycylii, zorganizowanej 12 listopada br., w której wzięli udział także dwaj  hierarchowie katoliccy.

Moja odpowiedź na tak postawione pytanie jest pozytywna. Ponieważ na swym blogu i w „Wolnomularzu Polskim” obszernie pisałam o możliwościach dialogu katolicko-masońskiego i szerzej – chrześcijańsko-masońskiego, w tym o liście kardynała Gianfranco Ravasiego „Do drogich braci masonów”  (niżej link do jednego z mych wpisów), z satysfakcją odnotowuję, że Jego idee, mnie także bliskie, mają swoją kontynuację.

/Jeszcze jeden cytat, który znalazłam na stronie M. Dakowskiego:

„Katolicka gazeta internetowa zadała pytanie biskupowi Stagliano, jaki jest cel jego uczestnictwa w tym wydarzeniu [w konferencji w Syrakuzach.]. Biskup wskazał na kontrowersyjny list Kardynała Gianfranco Ravasi do „braci masonów”. Przewodniczący Papieskiej Rady Kultury wskazał jasno, co może łączyć Kościół i Loże – Komunitaryzm. Biskup Stagliano wypowiedział się: Zakładam, że miał na myśli opozycję przeciw nie okiełznanemu indywidualizmowi, anty-materializm, pewną ideę życia duchowego i w końcu filantropię , solidaryzowanie się”.

https://aszera.wordpress.com/2016/03/23/dialog-tak-ekskomuniki-i-antyklerykalizm-nie/

Jedna odpowiedź to “Wyboista droga do dialogu”

  1. ARMAGEGON Says:

    http://www.fronda.pl/a/wloski-biskup-do-masonow-bog-powie-wam-ze-was-nie-zna,102470.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: