Krajski wiecznie żywy

Dr Stanisław Krajski, jak chyba co roku, wydaje kolejną książkę na nasz, masonów temat. Ma ukazać się w grudniu (pod choinkę), co wywołało radość wśród jego fanów. Wywiązała się jednak dyskusja na FB, dlaczego nie można kupić książek dr. Krajskiego w niektórych księgarniach. Nie ma ich ponoć w Matrasie, nie ma w EMPiKu (wiadomo – żydowska sieć, jak twierdzi jeden z dyskutantów). Jednak dlaczego nie ma ich w księgarniach „Naszego Dziennika”, to już domyśleć się trudno. Jeden z podpisanych zasugerował, że to z powodu przystąpienia ks. Rydzyka do „masońskiego stowarzyszenia Rycerze Kolumba”, inny – że u księdza dyrektora cenzura gorsza niż w TVN (okrzyknięty został trollem). Ja myślę, że wytłumaczenie jest w sumie dość proste – dr Stanisław Krajski, największy polski masonożerca, zwolennik mszy trydenckich i Kościoła przedsoborowego, nie mieści się w głównym nurcie polskiego katolicyzmu, jest skrajny (sKrajski) nawet dla ośrodka toruńskiego. A nasz Kościół zawsze tnie „po skrzydłach”. O „masońskich” Rycerzach Kolumba póki co nic nie wiem, gdy się dowiem – napiszę. 🙂

22555237_1430845777023508_1104834121622765568_n

Jedna odpowiedź to “Krajski wiecznie żywy”

  1. zwykły profan Says:

    Kilka rzeczy które wiem dodam.. Słuchałem wiele wykładów dr Krajskiego, wspominał nie tak dawno w jednym o tym że sam jest zaskoczony tym że księgarnie „Naszego dziennika” odmówiły sprzedaży jego książek i że ma nadzieję że wszystko da się dobrze wyjaśnić, na drodze porozumienia. W sercu wspólnoty Kościoła jest konflikt, o tym konflikcie mówi dr Krajski bardzo dużo w ostatnim czasie. Tradycja we wspólnocie Kościoła to temat zapomniany, niezrozumiany,ale także często niechciany. Z moich obserwacji np wynika że treści kabały przenikają do wierzeń niektórych ludzi Kościoła, to da się zauważyć w wypowiedziach niektórych księży, między innym była taka notka na Frondzie o tym że dla generała Zakonu Jezuitów Szatan jest metaforą zła a nie osobą. Wraz z wiarą w treści z poza Objawienia osoba wierząca przestaje glosić przesłanie Jezusa. Jest to tylko jeden z przykładów. To jest oczywiste. Konflikt wynika z podziału wierzący i nie wierzący. O podobnych rzeczach mówi dr Krajski, stąd odłamki pocisków z konfliktu musiały także trafić i jego osobę.

    O Rycerzach Kolumba także mówi, najprościej jest zajrzeć na amerykańskie strony gdzie zbliżenie Masonerii z rycerzami Kolumba jest widoczne.

    Czy dr Krajski jest masonożercą? To zależy od punktu widzenia. Dla zaangażowanych masonów z pewnością, jako ten który mówi o ciągłym zagrożeniu dla wiary ze strony wolnomularstwa. Wiem że argumentacja zagrożenia ze strony masonerii pozostanie niezrozumiała dlatego nie rozwijam jej. Samo słowo masonożerca zawiera w sobie ostrzeżenie, dr Krajski jednak wierzy w Objawienie Jezusa i ostrzega przed tym że nauki masonerii negują jego Boskość, mówiąc w sposób najprostszy. Nie jest przeciwko ludziom, co zazwyczaj jako pierwsze jednak rzuca się w oczy.

    Z pozdrowieniem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: