Wielość w jedności, jedność w wielości

Końcówka roku 2017 zapowiada się wielce interesująco. 12 listopada w Krakowie na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana Wielość w jedności, jedność w wielości. W 300. rocznicę narodzin masonerii spekulatywnej. Jeśli diabeł nie zamiesza, będę na konferencji jako redaktor naczelna „Wolnomularza Polskiego” z wystąpieniem. Gdy jego tematyka zostanie zaakceptowana przez organizatorów – dr hab. Andrzeja Nowosada i dr hab. prof. UP Łukasza Tomasza Srokę – napiszę co i jak. Oczywiście poinformuję także o całej zawartości merytorycznej konferencji. Swoje uczestnictwo zapowiedzieli prof. Tadeusz Cegielski i dr Małgorzata Misiuna  z Instytutu Sztuka Królewska w Polsce. Wszystkich krakowiaków (i górali) namawiam na przyjście, bo konferencja jest otwarta dla wsiech.

Komentarzy 6 to “Wielość w jedności, jedność w wielości”

 1. zwykły profan Says:

  A dlaczegoż miałby namieszać jeszcze bardziej, wszak Masoni – jak widać rzesza utalentowanych ludzi – wszem i wobec rozgłaszają jego myśl że Jezus nie jest Bogiem, to mu wystarcza,

 2. www.WojciechDomagala.com Says:

  No i jaki jest z tego pożytek?

  Aszera posted: „Końcówka roku 2017 zapowiada się wielce interesująco. 12 listopada w Krakowie na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana Wielość w jedności, jedność w wielości. W 300. rocznicę narodzin maso”

 3. jarekm Says:

  Zwykły Profanie, a którzy to Masoni tak głoszą? Szczerze zadziwiony Twym wpisem przyznam, że pierwszy raz to od Ciebie słyszę, czy też raczej czytam. Od Sióstr i Braci chrześcijan wierzących i praktykujących całkiem odmienne opinie do mnie dotąd docierały.

  • zwykły profan Says:

   Nie mam na myśli to że konkretny Mason z imienia i nazwiska stwierdził że kieruje się stwierdzeniem Szatana w przekonaniu że Jezus nie jest Bogiem. Nie o to mi chodzi podkreślam to. Myślę że ludzie a zwłaszcza Masoni, są zbyt inteligentni aby nabierać się na jego sztuczki. To oczywiście jest za proste i nikt rozsądny nie dalby się na to nabrać. Ale weźmy inne przykłady. Weźmy na przykład Wielki Wschód Francji. Autorka bloga jakiś czas temu uczyniła wpis mówiący o tym że WWF po wizycie głów państw w Watykanie wyraził zaniepokojenie uwydatnianiem „elementu chrześcijańskiego” w ten sposób. Nie pamiętam dokładnie ale chyba to było właśnie to określenie. – Jest to wyraźna redukcja chrześcijaństwa rzecz jasna z osobą Zmartwychwstałego. – Określenie techniczne, prawie że z politechniki. Masoni na tym forum blogowym podkreślają dogmaty – te w domyśle chrześcijańskie – nie, co jednak równa się założonemu przeze mnie stwierdzeniu. Wiadomo kabała jako jeden z fundamentów Masonerii przeczy boskości Jezusa, oraz rozwojowi z Nim. Jako średnio zaangażowany obserwator słuchałem nie tak dawno wykładu na youtubie pewnej Pani z Zakonu Różokrzyżowców która w otwarty sposób przedstawiło założenia, koncepcja wielu światów, znaczenie symbolu róży i nie było w tym miejsca dla Jezusa jako Odkupiciela, nie ma nawet takiego pojęcia. Masoni propagując systemy rozwoju w jakich wzrastają, tym samym dokonują redukcji osoby Jezusa. Robią to oczywiście w wierze że systemy w jakich wzrastają są sluszne. Co nie przeczy wspomnianej redukcji.
   Nie tak dawno powstala loża w Kielcach, czytałem na onecie wywiad z Panem który ją reprezentuje i w krótki sposób przedstawił koncepcję rozwoju w loży. Jako stare i nieaktualne uznał stwierdzenie „idź za mną” wiadomo słowa Jezusa i podkreślił w miejsce tamtych postawę „idź obok mnie”. Drobna różnica ale zupełnie inne fundamenty podejścia do rozwoju. Autorka bloga nie tak dawno wspomniała o ewolucji ludzkości mówiąc o chrześcijaństwie jako etapie ludzkości – Bóg zostaje nie Bóg przemija. Nie mam najmniejszych pretensji wiem że wynika to z doświadczeń. Jak Pan pewnie lepiej ode mnie wiem że w loży są ludzie wielu wyznań. Co by się stało gdyby jakiś chrześcijanin zaczął podczas spotkań proponować modlitwę w imię Jedynego Boga Jezusa Chrystusa, czy miałby szansę istnieć w loży czy zostałby poproszony o zaprzestanie takiego określenia?
   Wie Pan to nawet nie jest zarzut z mojej strony. Bardziej stwierdzenie wynikające z obserwacji. Zaczątek w dyskusji. Oczywiście dla osób chcących podyskutować na ten temat i tak postawione stwierdzenie.
   Myślę również że założenie jakie istnieje na pierwszych stopniach Masonerii że wszystkie religie są równe, z moich dociekań ono wynika z kabały i jest fundamentalne nie dla tego aby nie różnić Braci Masonów ale aby na poczatku wskazać im inną drogę ponad religiami.

   • Andrzej Eliasz Says:

    …aby na poczatku wskazać im inną drogę ponad religiami…

    czyz nie jest to dobre rozwiazanie? czy religia to caly twoj swiat ? czy idac do sklepu po chleb albo kupujac benzyne na stacji zastanawiasz sie jakiego wyznania jest sprzedawca? przeciez to nie jest istotne dla 99% zadan w zyciu. religia to czysto prywatna sprawa, uszanuj cudza prywatnosc, skad wiesz ze ja wierze, a jesli wierze to czy w tego samego Boga ? czy twoja ocena mojej religijnosci przekresli mnie w twoich oczach jesli wierze w innego Boga ? a moze jestem dorbym ale niewierzacym czlowiekiem ?

 4. Aszera Says:

  Nie ważny cz kot jest biały czy czarny, byle łowił myszy. Nie ważne w co wierzysz czy nie wierzysz, byleś był dobrym człowiekiem. Dla mnie to jest bardzo proste.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: