Piękna, śliczna, ekumeniczna :-)

ekumeniaChciałam podczas porządków wyrzucić starą miotłę czarownicy bez kijka, rzuciłam ją z rozmachem na kanapę, a ona… zaprotestowała! Zaczęła błyskać oczami, wydawać skrzeczące dźwięki. Zapomniałam zupełnie, że to potrafi, bo od naszych z Emilką domowych wypraw na Łysą Górę upłynęło wiele lat. „Nie chce, by ją wyrzucać” – pomyślałam i zatknęłam za biurko. I nagle zobaczyłam, że gdy piszę, czyli także i teraz, mam przed sobą prawdziwie ekumeniczny ołtarzyk: Krzyż z oliwki, z Ziemi Świętej, na nim dwa skarabeusze z Egiptu, a pod nim mały śmiejący się Budda; na krzyżu zaś Venus z tureckiego miasta Side. Obok czarownica na miotle, dalej ni to święta (ze skrzydłami), ni poganka, którą kupiłam w Tunisie, w miejscu, gdzie była dawna Kartagina, nad tym wszystkim płaskorzeźba nieznanej kobiety (bogini?) z wyspy Rodos, za jej głową masońska róża, a całkiem z prawej – wspomniana na początku miotła czarownicy.

I jak tu żyć? 🙂

Komentarzy 9 to “Piękna, śliczna, ekumeniczna :-)”

 1. zwykły profan Says:

  Oj tam, ekumenizm, raczej relatywizm. Estetycznie ładne, duchowo tyle kierunków że praktykując każdy po kolei można stracić ten właściwy kierunek. Polecam jednak wyrzucić miotłę, to kolejna szansa by jak Pani napisała wcześniej: „życie zmieniło się na zawsze”. Do podróżowania polecam Dolny Śląsk i jego zamki. Jesienią najpiękniejsze. Nie tak dawno miałem okazję.

 2. www.WojciechDomagala.com Says:

  Relatywizm nie daje poczucia bezpieczeństwa. Boicie się odpowiedzialności i życia. Masoneria też! Zacznijmy dyskusję od prostego instynktu zachowawczego

 3. Aszera Says:

  Oj Panie Wojciechu, skąd taka wiedza? Ani życia się nie boję, jestem osobą odpowiedzialną. A świadomość istnienia miliardów ludzi wierzących w tysiące rozmaitych bogów sprawia, że czuję się małą drobinką w Kosmosie i niczym więcej. Bliżej mi do jakiegoś przeczucia, że jesli coś, gdzieś, ktoś, jest – to jest Jednym z emanacjami w różnych epokach. Odwieczna energia czy pra-energia – tak, ale Pan Bog z siwą brodą – nie. Dobranoc.

 4. Asenata Says:

  U mnie też pełny ekumenizm
  Budda z boginią Parwati
  bogini Hyjnesha në Fron
  skarabeusz
  bóg Thor i drzewo Yggdrasil
  a nad tym wszystkim obraz Matki Boskiej Częstochowskiej
  a i jeszcze anioły z półki spoglądają

  Miotły nie mam,ale za to różdżki to i owszem

 5. Aszera Says:

  Fotka nie objęła: czarodziejskiej kuli – pod półeczką i obrazu pt. Raj bez Ewy – nad półeczką. Ale Thora bym coś chciała, tylko nie wiem co, młot?

 6. zwykły profan Says:

  A ja tam myślę sobie że obie Panie któregoś pięknego Anno Domini pójdą na całość i pozwolą sobie na ten komfort Jednego i na dodatek Wszechmogącego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: