Rozmawiajmy

Mnie także  najbardziej podobało się wczorajsze wystąpienie posłanki Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz, że protesty muszą być pokojowe, a przede wszystkim trzeba rozmawiać: z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami; rozmawiać i przekonywać do swoich racji. Nie wyzywać, nie odsądzać od czci i wiary, nie zarzucać zdrady. Wczoraj po raz pierwszy od dłuższego czasu była u nas wnuczka Emilka. Gdy wracałyśmy wieczorem po wyprowadzeniu psa, widziałyśmy tłumy młodych ludzi zmierzających w stronę Pałacu Prezydenckiego. Gdy Emilka stawiała pytanie, tłumaczyłam i wyjaśniałam. W pewnej chwili zapytała, czym się różni wojna domowa od „zwykłej” wojny. Wyjaśniłam, opowiadając o wojnie secesyjnej w USA czy w Hiszpanii przed II wojną światową. Emilka chyba nie do końca wierzyła, że coś takiego mogłoby zdarzyć się i u nas. Oby nie myliła się.

 

Komentarze 3 to “Rozmawiajmy”

 1. Islamista 33 stopmnia Says:

  Zgadza się. Dziecko czuje, że ci młodzi i ci z biografią komunistyczną prą do wojny za nie swoje ideały. A Niemcy tylko ręce zacierają…Przed rozbiorami też tak było…

 2. Andrzej Eliasz Says:

  Wojna domowa ? o czym Pani pisze ? kto ma w tej wojnie uczestniczyc? stare komuchy, esbeki czy ubeki ? Jak widac w sondazach i rozmowach , mlodzi smieja sie z tej waszej .N. jest tak samo smieszna jak jej przywodca Petru. Widac kto swietowal swieto żolnierzy wykletych i komu na tym zalezy. Na pewno sa ważniejsci niz te marionetki skaczace pod szyldami po i .n
  Te partie czeka ten sam koniec co czerwone sld, rozumiem ze ciezko w to uwierzyc, szczegolnie jak sie jest tak mocno zwiazanym z czerwonym zaglebiem.

 3. www.WojciechDomagala.com Says:

  Z tym, że te tłumy młodych ludzi, wasze dzieci i wnuczki jak ja je obserwuje na tych kodowskich pikietach to one są kompletnie zepsute.

  Aszera posted: „Mnie także najbardziej podobało się wczorajsze wystąpienie posłanki Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz, że wystąpienia muszą być pokojowe, a przede wszystkim trzeba rozmawiać: z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami; rozmawiać i przekonywać do swoich racji. N”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: