Zmarła Simone Veil

ob_a88970_simone-veil-1984Dzięki siostrze masonce z Niemiec dowiedziałam się właśnie, że 30 czerwca zmarła we Francji w wieku 89 lat Simone Veil, ikona francuskich bojowniczek o prawa kobiet. Wikipedia: „W latach 1974–1979, była ministrem zdrowia w rządzie Valéryego Giscarda d’Estaing, przyczyniła się do liberalizacji prawa aborcyjnego (Prawo Veil, 1975) oraz zainicjowania działań zmierzających do pełnego równouprawnienia kobiet we Francji. W 1979 jako pierwsza kobieta została wybrana na przewodniczącą Parlamentu Europejskiego. Jako była więźniarka obozu Auschwitz-Birkenau przewodniczyła Fundacji Pamięci Shoah”. Znajduję w internecie kolejne adresy kondolencyjne od siostr i braci wolnomularzy: Wielkiej  Żeńskiej Loży Francji, od Federacji Francuskiej „Prawo Człowieka”, od Wielkiej Loży Francji, od Wielkiego Wschodu Francji, gdyż Simone Veil była ucieleśnieniem „masońskiej emancypacji kobiet” – jak przeczytałam na jednym z tamtejszych blogów.

Oficjalne uroczystości odbędą się jutro na Placu Inwalidów. Flagi Francuskie zostaną spuszczone do połowy masztu i okryte krepą. Cześć Jej pamięci! Zdjęcie pochodzi z 2008 r.

Jedna odpowiedź to “Zmarła Simone Veil”

  1. www.WojciechDomagala.com Says:

    Medytuj dla Pokoju !! Podpisz petycję w sprawie ogólnoświatowego zakazu broni nuklearnej: https://www.change.org/p/time-is-running-out-7-7-17-un-vote-to-outlaw-nuclear-weapons-your-help-is-needed

    Aszera posted: „Dzięki siostrze masonce z Niemiec dowiedziałam się właśnie, że 30 czerwca zmarła we Francji w wieku 89 lat Simone Veil, ikona francuskich bojowniczek o prawa kobiet. Wikipedia: „W latach 1974–1979, była ministrem zdrowia w rządzie Valéryego Giscarda d’Est”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: