Kto rządzi światem? (niestety, nie masoni)

błękitny-ośmiornica-rysunek-76684199„Mała grupka banków, firm ubezpieczeniowych, największych funduszy. Te 147 firm faktycznie rządzi wszystkim. Zarządza nimi kilkuset superbogaczy i supermenedżerów. Nie politycy, nie rynki, nie eksperci, tylko ta niewielka grupka kontroluje praktycznie cały świat. od nich zależą ceny, kursy, inwestycje. Żadem rząd z nimi nie wygra. W praktyce są poza czyimkolwiek zasięgiem”. Te bulwersujące słowa powiedział prof. Ladislau Dowbor w rozmowie z Jackiem Żakowskim (najnowsza nr 24 „Polityka”). Tytuł rozmowy – Rządzą nami zera. A raczej duuuuuuuuużo zer. Lektura obowiązkowa dla tych wszystkich, którzy mają dość globalnego korporacyjnego kapitalizmu.

A i jeszcze jedno, dla lubitieli spiskowej teorii: „To nie jest spisek – mówi. Tu nie ma sekretów. Otwarcie się spotykają, grają ze sobą w golfa, organizują się, nie robiąc tajemnicy. […] Zrozumieliśmy, że w sprawach zasadniczych system jest regulowany przez uzgodnienia między finansowymi superkorporacjami, a nie przez rządy, parlamenty i rynek”.

Prof. Dowbor, to ekonomista polskiego pochodzenia, współautor reform brazylijskiego prezydenta Luli. Wydał właśnie w Polsce książkę pt. Co to za gra? Nowe podejście do ekonomii.

Jedna odpowiedź to “Kto rządzi światem? (niestety, nie masoni)”

  1. www.WojciechDomagala.com Says:

    Niesprawiedliwość społeczna. Aszera ma męża Pana Boga, a ja nie mam żadnego męża :/ Nie istnieje, nigdy nie istniało i nigdy nie będzie istniało nic takiego jak Liberté Égalité Fraternité.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: