Feministki, poganki, masonki – odpowiedź

DSCN0923Powtarzam tytuł artykułu dr Aldony Ciborowskiej (patrz fot.) z wczorajszego „Naszego Dziennika”. Pani doktor – publicystka i działaczka katolicka – rozpoznaje w nim i obszernie omawia wpływowe środowiska kobiece, wśród których wymienia nasze dwie polskie loże kobiece: Prometeę i Gaję Aeternę, a z nazwiska mnie osobiście.

http://www.naszdziennik.pl/mysl/182401,feministki-poganki-masonki.html#.WSXULsJ7n3c.facebook Jesteśmy w świetnym otoczeniu: Kongresu Kobiet, Klubu 22, Loży 28, padają znamienite nazwiska filozofek, działaczek społecznych i gospodarczych, także politycznych, kulturalnych. Sama  feministyczna (choć feminizm to bardzo pojemna kategoria) śmietanka kobieca i polska. Nie sposób tutaj zanalizować cały artykuł, na jedno chciałabym jednak zwrócić uwagę. Pani dr Ciborowska ma racje, gdy dostrzega rosnącą siłę naszych środowisk kobiecych; o ile wiem, jako pierwsza łączy to wprost z masonerią kobiecą, młodą nad Wisłą lecz ambitną i perspektywiczną. Wypada tylko podziękować za uznanie, bo twarzą w twarz się pewnie nie spotkamy, by wyjaśnić masę szczegółowych kwestii, jak np. tę, że ktoś, kto nie chce karania za aborcję nie jest za aborcją lecz za świadomym planowaniem macierzyństwa, że ktoś, kto jako symbol blogu wybiera starożytną boginię Aszerę nie wierzy w tę boginię, a jest ona jedynie kulturowym łącznikiem między dawnymi a nowymi laty. I na koniec: Pani Aldono, porozmawiajmy jak doktorka z doktorką: kocham Europę i moje siostry masonki z Francji i wielu innych krajów, co nie znaczy, że nie kocham swego rodzinnego kraju Polski, jej tradycji i kultury. To wcale nie musi się wykluczać. W naszej loży obok europejskiej wisi zawsze flaga polska.

PS Czy Pani wie, że bohater polskiego hymnu narodowego Jeszcze Polska nie zginęła, gen. Jan Henryk Dąbrowski był masonem (i to wybitnym) i istnieje w Polsce loża jego imienia?…

Komentarze 3 to “Feministki, poganki, masonki – odpowiedź”

 1. zwykły profan Says:

  Interesującą kwestią z artykułu jest pytanie o niezależność kolejnych rządów oraz oczywiście obecnego. Jak wiadomo środowiska lewicowe w sposób ciągły wyśmiewają rząd. W tym świetle znacznie ciekawsze pozostaje pytanie o wpływy jakim ulega obecny gabinet. I tutaj w gruncie rzeczy bardzo dobrym przykładem jest kwestia ochrony życia. Jak wiadomo obecny rząd nie wprowadził pełnej ochrony prawnej życia dzieci nienarodzonych.

  Pani w jakiś sposób udaje się pogodzić kwestię tzw aborcji, dla mnie pozbawienie życia ze „świadomym planowaniem macierzyństwa”. Jeśli kobieta z jakiegoś powodu uśmierca coś co rozwija się na jej podobieństwo, czy jest wolna? Myślę że nie.

 2. Andrzej Says:

  Moje zdanie na ten temat jest takie. Kazdy czlowiek powinien decydowac o tym sam. Czy jego wiara, sumienie pozwalaja na to czy nie , i tak to nie ma nic wsponego z tym jakie mamy prawo. Ktos chce usunac ciaze to i tak usunie. komus nie pozwala sumienie to nie usunie chocby to kosztowalo 1zl i bylo legalne. Podobnie jest z marihuana i prostytucja. udajemy ze nie ma problemu. jak ktos chce zajarac to zajara, czy to legalne czy nie, 2-3 telefony 30 minut i zalatwione, a prostytucje powinno sie opodatkowac i wprowadzic kasy fiskalne. a nie chowac glowe w piasek. najstarszy zawod swiata a udajemy ze taka sytuacja nie istnieje.skoro mamy byc rowni to czemu ja musze placic podatek a one nie…..

 3. Sophia Says:

  Dobry wieczor
  prosze do mnie napisac email.
  Przypuszczam, ze nie zna Pani prawdziwego planu Masonow np. wielozenstwo. Czy wspaniale jest byc np. 1 z 4 zon ?

  Maya1313@gmx.de

  Czy podoba sie Pani wprowadzenie wiary muzulmanskiej jako przewodniej w Europie tzn. jako wiary dla wszystkich.
  Zabranie wlasnosci prywatnejj, wprowadzenie kast spolecznych jak w Indiach.

  Z wyrazami szacunku
  Prosze napisac a dowie sie Pani kim jestem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: