Człap, człap, człap

Wolno człapię po domu z laską Adama. Chodzę teraz gorzej niż on, o ćwierć wieku starszy. Nie podam talerzyka, chleba, nie naleję herbaty, nie sięgnę do lodówki. Aż się wierzyć nie chce, ile czynności się codziennie wykonuje. Chodzę koło mnie Ola z doskoku (jaka dobra córka!!!) i Adam, wokół którego ja chodziłam od tylu miesięcy…Ale spałam już w nocy, prąd w nodze ciut mniejszy. Jak ja czekam codziennie na te igły i bańki doktor Ojuno, Mam już 3 zabiegi za sobą. Chętnie podzielę się jej telefonem. Zrobiłam się rozedrgana i płaczliwa. I myślę o miliardzie ludzkich cierpień na ziemi.

Komentarze 3 to “Człap, człap, człap”

 1. zwykły profan Says:

  Może nieważną rzecz napiszę, ale zwróciłem uwagę na symbolikę imion w Pani Rodzinie. Dla mnie to nie przypadek. I tak sobie w myślach w Pani tekst w miejsce imion powkładałem znaczenie imion.
  Błogosławieństw życzę.

 2. Aszera Says:

  Adam, to rozumiem, ale Aleskandra, Emilia i Mirosllawa, to jak?

 3. jarekm Says:

  Jak wierzyć w tę symbolikę, skoro nadano mi to samo imię (nieświadomie zapewne), które nosi prezes pewnej partii, a różnimy się z panem tym pod każdym względem diametralnie, zarówno charakterem, temperamentem, jak i poglądami, o fizycznych cechach już nie wspominając. Stąd, jak sądzę, od pewnego czasu bliscy znajomi zwracają się do mnie używając drugie imię, równie słowiańskiego pochodzenia, po św. Wojciechu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: