Atak na Wielkiego Mistrza WWF

habasTuż przed oddaniem wiosennego wydania WP do druku dowiedziałam się z portalu wolnomularstwo.pl, że „22 marca wieczorem, Christophe Habas Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Francji został zaatakowany, gdy opuszczał siedzibę WWF przy rue Cadet w Paryżu. Jakaś kobieta próbowała uderzyć go młotkiem w głowę, ale trafiła w ramię, które podniósł, by się ochronić. Osoba ta wykrzykiwała jednocześnie antysemickie obelgi: “Dość Żydów”. Christophe Habas, lekko ranny w ramię, ale przede wszystkim wstrząśnięty tym atakiem, wezwał policję, której nie udało się znaleźć sprawczyni. Zostało złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wielki Mistrz WWF sądzi, że jest to zapewne odosobniony przypadek, nie związany z żadną zorganizowaną grupą skrajnej prawicy, a kobieta sprawiała wrażenie, że cierpi na rodzaj paranoi związanej z fobią spiskową (przypomnijmy, że teoria spisku żydo-masońskiego była wykorzystywana przeciwko zarówno Żydom jak I masonom w ubiegłym stuleciu). Jest też możliwe, że uprzednio osoba odpowiedzialna za tę agresję brała udział w niedawnym przygotowaniu antymasońskich napisów na chodniku przed siedzibą WWF”.

Dowiedziałam się z wiarygodnego źródła, że Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Polski br:. Filip natychmiast skontaktował się z WWF i przekazał  Wielkiemu Mistrzowi wyrazy współczucia, solidarności i braterstwa. Siostry i bracia z Rady Zakonu WWP pracują nad specjalnym Oświadczeniem w tej sprawie. Ma być przyjęte jeszcze dzisiaj. Nawiązują w nim do równoległego ataku terrorystycznego, jaki miał miejsce w Londynie.

Jedna odpowiedź to “Atak na Wielkiego Mistrza WWF”

  1. Andrzej Says:

    Jak przystalo na dzisiejsze czasy, potepiamy czyn tej kobiety i malujemy kredkami kolorowymi na chodniku….. a jak mawia jeden burmistrz w anglii, powinnismy sie do tego przyzwyczaic….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: