Kłopoty z Pokoleniem Y

Drugi wykład z cyklu Akademia Mistrza Hirama, którego organizatorem jest Instytut Sztuka Królewska w Polsce już za nami. Br:. Tomasz Szmagier, który na wolnomularstwo spojrzał „od środka”, jako długoletni praktyk, b. Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Polski, wzbudził ciekawą i długą dyskusję. Najbardziej kontrowersyjną kwestią okazało się spojrzenie na Pokolenie Y, młodych ludzi wyrosłych w sieci i na sieci, dobrze wykształconych, nie ceniących – zdaniem mówcy – autorytetów. Z sali padły głosy i za, ale więcej przeciw takiej tezie: młodzi pragną autorytetów, tylko ze muszą to być prawdziwe     a u t o r y t e t y . Metoda wolnomularska przemówi i do nich, ale i tak będzie to mniejszość; problemem jest nie ilość chętnych na masonów, ale ich jakość. Całe wystąpienie brata Tomka opublikujemy w letnim numerze „Wolnomularza Polskiego”, wydanie wiosenne będzie gotowe już za tydzień. 🙂

Komentarzy 5 to “Kłopoty z Pokoleniem Y”

 1. www.WojciechDomagala.com Says:

  Pani wie, że ja próbowałem sprzedać Wolnomularz Polski na Allegro za złotówkę i nikt nie chciał kupić?

 2. Aszera Says:

  To ja odkupię od Pana za 2 zł. I zapłacę za przesyłkę.

 3. Andrzej Says:

  Po co ktos ma kupowac na allegro, jesli kto sie tym interesuje to zamawia prenumerate.

 4. indneg Says:

  Kurczę, nie byłem na wykładzie, ale z tego rozumiem, że nie był jednak o wolnomularstwie i polskich wartościach kulturowych? Coś się w między czasie zmieniło? Natomiast temat o autorytetach i pokoleniu Y – doskonały. Szczególnie, że omówiony przez wolnomularza. Czekam z niecierpliwością na leni numer wolnomularza.

 5. Aszera Says:

  Było o wszystkim, ja zahaczyłam o Pokolenie Y, bo była ze mną córka i wnuczka i obie się tezami Tomka przejęły. „Nie jestem żadną literką! To slowa Emilki, 10 lat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: