Uśpieni

Nie wiem, ilu jest w Polsce masonów „upspionych”, czyli tych, którzy wyszli ze swoich lóż. Pewnie tylu, ilu jest wolnomularzy czynnych. Właśnie przed chwilą wyszli od nas brat i siostra, tzn. były brat i była siostra – niegdyś małżeństwo. On w pewnych chwili powiedział, że być może, gdyby wytrwał, gdyby był bardziej cierpliwy, lepiej by pokierował swoim życiem. Ona (jak dawniej) milczała i uśmiechała się. Sama spoglądnęłam wstecz. Ostatnie zdjęcie, które mam (z tą siostrą) pochodzi z 1998 r., gdy zostałam podniesiona do stopnia mistrzyni. Pewnie nie wróci. Choć nigdy nie należy mówić słowa nigdy.

Jedna odpowiedź to “Uśpieni”

  1. zwykły profan Says:

    Nawet jeżeli takie odejście dla pozostających Masonów jest smutne jak próbuję zgadywać, to widzę w tym coś niesamowitego, czego nie rozumiem. Nie dawno odkryłem że w chrześcijaństwie istnieje coś takiego jak duchowość wydarzeń, To znaczy wszystko to co dzieje się poza kontrolą w gruncie rzeczy jest pod pełną opieką Boga. Jest to temat tak samo dla mnie nowy, jak niezrozumiany. I pewnie nie zacząłbym go przyswajać gdybym w dosłowny sposób nie zbankrutował przez złe decyzje i nałóg. Nie wiem czy jest analogia na gruncie Wolnomularskim. Domyślam się innych okoliczności, innych priorytetów, duchowości, itp, itd.

    W sumie to ważna informacja o ludziach którzy odeszli, nie odnajdując w Wolnomularstwie tego czegoś potrzebnego do życia. Myślę że powód zawsze jest ten sam, poszukiwanie szczęścia o własnych siłach.
    Zanim ktoś poczuje się urażony moim wpisem, tak jak odniosłem wrażenie było to poprzednim razem, dodam że takie odejścia w chrześcijaństwie są na porządku dziennym, zwątpienie,problemy, wrażenie że Bóg nie działa, nie wysłuchuje modlitw i wiele wiele innych powodów. Ale istnieje też duchowość wydarzeń, i to rodzi nadzieję.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: