Humanizmy: świecki i chrześcijański

Takie dwa zdjęcia zamieściłam na Aszerze we wrześniu ub. roku. Było to po spotkaniach modlitewnych w Asyżu – modlono się o pokój – kiedy to papież Franciszek spotkał się osobiście z Zygmuntem Baumanem. Spotkał się w ten sposób humanizm świecki z humanizmem chrześcijańskim. Będę chciała, aby w wiosennym „Wolnomularzu Polskim” ukazały się materiały o profesorze Baumanie, jego myśli, jego wpływie na współczesne społeczeństwa. Przeglądając stare swoje wpisy natknęłam się i na taki, w którym odnotowałam wydarzenia we Wrocławiu, gdzie prof. Baumana spotkały wielkie nieprzyjemności i osobista obraza. „Wypier….” – usłyszał wówczas. Ciekawe, jakie słowa usłyszał od papieża Franciszka?franciszek_bauman-1

Jedna odpowiedź to “Humanizmy: świecki i chrześcijański”

  1. zwykły profan Says:

    Podsyłam link do informacji na temat wypowiedzi Papieża o związkach Masonerii z Zakonem Maltańskim
    http://www.fronda.pl/a/kard-burke-wytacza-wojne-masonerii-na-zlecenie-ojca-swietego,85536.html
    Proszę pamiętać że zaniepokojenie Papieża myślę polega na różnicach fundamentalnych w pojmowaniu tego skąd jako ludzie pochodzimy, z jednej strony strony jest Ofiara i Miłosierdzie a z drugiej droga samorealizacji odrzucająca Ofiarę Jezusa, oraz to dokąd zmierzamy.Stąd między innymi różnice w rozumieniu antykoncepcji. Ale myślę że Pani to rozumie.
    Trochę zmartwiłem się że Panią może oburzyć wypowiedź Papieża, a już srodowiska związane z Masonerią na pewno, dlatego spieszę z wywieszoną flagą zachęcającą do dalszych prób rozumienia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: