Przedświątecznie

Zamiast dumać i działać świątecznie, pół dzisiejszego dnia spędziłam w salonie vokswagena. Naprawiano mi wyrwane lusterko, wymieniano opony na zimowe. Warunki leniuchowania jak marzenie: przede mną telewizor (obserwowałam zakładników wypuszczanych z samolotu jednym okiem), a w rękach gazeta i książka. W międzyczasie umówiłam jeszcze spotkanie biznesowe „napoświętach” i już mogę skupiać się na kapuście, zupie grzybowej i karpiach oraz sałatkach białej i czerwonej. Susz się moczy. Ola z Emilką zachwycają się swoim nowym akwarium i cudnym bojownikiem (mniej cudny ślimak podgryza ponoć akwaryjne korzonki) i polują na kaczkę, która ma być na I dzień Świąt. Na nie przypadają także wszystkie kluski, ciasta (oprócz darowanego mi sernika) i pierogi. Prezenty pochowane to tu, to tam. Choinka ubrana. Obrus w choinki wyciągnięty, ale jeszcze nie wyprasowany. Mamusia za kilkanaście godzin wsiada do pociągu. Adam jeszcze nie wie, że mam dla niego w szafie smoking – jutro się dowie, ma przecież imieniny.

Wszystkim Czytelniczkom i Czytelnikom Aszery życzę dużo spokoju i szczęścia, jak kto je pojmuje. O innych życzeniach napiszędscn0342 w Sylwestra. Będzie trochę więcej światła.

PS Uwaga Tosiu: te aniołki na żyrandolu są Twoje! 🙂

Jedna odpowiedź to “Przedświątecznie”

  1. zwykły profan Says:

    Przez przypadek umieściłem życzenia pod innym tekstem. Powtórzę raz tutaj w „języku” chrześcijańskim. Z okazji Świąt Narodzenia Małej Dzieciny dwa tysiące lat temu w stajni, która jak nikt inny wpłynęła na dzieje świata, życzę Pani spokojnych i dobrych Świąt. „Po tym poznają że jesteście moimi uczniami, że będziecie się wzajemnie miłowali.” To jest wzór dla chrześcijan.
    „W żłobie leży, któż pobieży kolędować Małemu..”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: