Służąc rządom dobrego prawa

okladka-ksiazki-rozmowy-z-prof-a-rzeplinskimSłużąc rządom dobrego prawa – książkę pod takim tytułem dostałam od swego kolegi ze studiów, red. Krzysztofa Sobczaka.Był to wywiad – rzeka z prof. Andrzejem Rzepliński, a dostałam ją na swoje 60. urodziny z dedykacją dla mnie i męża. Był 7 lipca 2015 r. Ani Krzysiek, ani ja nie byliśmy duchami świętymi i nie przypuszczaliśmy, że Prezes Trybunału Konstytucyjnego, „służąc rządom dobrego prawa” nie będzie w stanie służyć „dobrej zmianie”. Dzisiaj FB przypomniał mi zdarzenia sprzed roku, czyli moją fotkę pod TK, gdy razem z kilkudziesięcioma tysiącami ludzi stanęłam, by podtrzymać prof. Rzeplińskiego. Dzisiaj odchodzi. Jedni uważają, że uczynił wszystko co mógł dla Polski praworządnej i demokratycznej, drudzy – że ją haniebnie zdradził. Historia jak zwykle wyda swój werdykt. Po latach.

Życzę profesorowi, by odpoczął sobie w trakcie Świąt, by  w rok 2017 wstępował bez goryczy i z wiara, że zasiał ziarno, którego nie tu to tam, ale w końcu wzejdzie. Wiosną, któregoś roku.

Jedna odpowiedź to “Służąc rządom dobrego prawa”

  1. www.WojciechDomagala.com Says:

    Pomóżmy ALEPPO!

    Aszera posted: „Służąc rządom dobrego prawa – książkę pod takim tytułem dostałam od swego kolegi ze studiów, red. Krzysztofa Sobczaka.Był to wywiad – rzeka z prof. Andrzejem Rzepliński, a dostałam ją na swoje 60. urodziny z dedykacją dla mnie i męża. Był 7 lipca 2015 r. „

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: