Łezka w oku

Dziś rozmawiałam z dr Zdzisławem Słowikiem, od 25 lat redaktorem naczelnym dwumiesięcznika „RES HUMANA”.Poznałam Go jako młoda publicystka „Argumentów”. Był może rok 1986 lub 7… To On namówił mnie, abym na okrągły jubileusz ruchu wolnomyślicielskiego i laickiego w Polsce (data wyjściowa 1907) napisała broszurę okolicznościową. Potem wydało ją w „małej poligrafii” Towarzystwo Krzewienia Kultury Świeckiej. Burze dziejowe zmiotły „Argumenty”, każde z nas poszło inną drogą, ale jak dziś się okazuje – znowu jesteśmy blisko. On ciągle szerzy humanizm, a ja – masonka – stałam się propagatorką humanizmu ekumenicznego. Z ciekawością zauważyłam, że w ostatnim numerze „Res Humana” dr Słowik ciepło pisze o papieżu Franciszku. Tak jak ja na Aszerze i od czasu do czasu w „Wolnomularzu Polskim”. Pan Zbigniew zrobił mi niespodziankę, w swoim piśmie zamieścił okładkę i fragmenty mego  POBOYOWISKA. Dziękuję. I cieszę się, że będę mogła napisać w związku z 300-leciem masonerii spekulatywnej (2017) artykuł do „RES HUMANA”. Zamówiony! 🙂

Komentarze 2 to “Łezka w oku”

  1. joanna Says:

    Należy przypuszczać, że po ostatnich pełnych nienawiści i o cechach pogromu aresztowań wielu demokratów, Turcja stała się za Cepa Erdogana zwykłym hegemonem antydemokracji i zamordyzmu nacjonalistycznego. Co więcej, po decyzjach o współżyciu z dziećmi (dziewczynki gwałcone będą zmuszane do zamążpójścia jeśli gwałciciel wyrazi zgodę ożenku uprzednio zgwałconego dziecka – sic !), staje się pewne, że masoneria została „wytępiona”. Dziwi mnie, że kraje będące „luminarzami” oświecenia masońskiego (np. Francja) nie robią nic i siedzą cicho jak przysłowiowy zając pod miedzą ! Wstyd i hańba dla humanizmu europejskiego ! Gdzie są masoni !!!???

  2. Aszera Says:

    Mamy kontakt z wolnomularzami tureckimi. Sytuacja jest bardzo skomplikowana. Oni sami proszą, byśmy w Europie milczeli, bo może być jeszcze gorzej. Oni tam s ą , na miejscu, A papier, media i FB wszystko zniosą. Jednym słowem mamy związane ręce. Ja wiem – to straszne. Nie czuję się komfortowo. Chciałam pisać. Milczę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: