Niemożliwe?

juan-garbois To niesamowite, że gdy ktoś zaczyna mówić, iż żyjemy w systemie zbudowanym na maksymalizacji pieniądza, na monetarnej idolatrii, i przypomina, że konieczna jest strukturalna zmiana, która przemieni naszą kulturę i nasz sposob myślenia, to przyczepia mu się łatkę marksisty lub komunisty. To nieprawda, tu chodzi zwyczajnie o bycie chrześcijaninemJuan Grabois, konsultator Papieskiej Rady Iustitia et Pax.

Zacytowałam tę wypowieź za artykułem Zuzanny Radzik  z „Tygodnika Powszechnego” nr 46. Za tą nominacją kryje się sam papież Franciszek. „Tuż po nominacji, [Juan] zmienił profilowe zdjęcia na portalu społecznościowym na takie, gdzie ubrany w koszulkę z Che Guevarą pije z kubka z wizerunkiem papieża Franciszka. Tytuł artykułu brzmi: Franciszkowa rewolucja peryferii i zaczyna tymi słowy: „W Rzymie u boku papieża po raz kolejny spotkali się współcześni wykluczeni. Geneza Światowych Spotkań Ruchów Ludowych zaczęła się kilkanaście lat temu w stolicy Argentyny”.

Byłam tak zgnębiona wydarzeniami  w USA, ale może przedwcześnie? Być może odrodzenie też przyjdzie z Ameryki, tyle że Łacińskiej i to drogą przez… Watykan!

Jedna odpowiedź to “Niemożliwe?”

  1. www.WojciechDomagala.com Says:

    Pieniądze są najważniejsze tylko ludzie dzielą się na tych, którzy przyznają, że to prawda i na tych, którzy kłamią, że to nieprawda.

    Aszera posted: „- To niesamowite, że gdy ktoś zaczyna mówić, iż żyjemy w systemie zbudowanym na maksymalizacji pieniądza, na monetarnej idolatrii, i przypomina, że konieczna jest strukturalna zmiana, która przemieni naszą kulturę i nasz sposob myślenia, to przyczepia mu „

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: