Winobranie i żabobranie

Niedziela na działce w Zalesiu z wnuczką Emilką. Małe winobranie. Kolekcja żab. Trochę spalone kiełbaski. Wielki spokój i rodzinne szczęście.

Komentarze 3 to “Winobranie i żabobranie”

 1. zwykły profan Says:

  Znowu dopatruję się w Pani słowach działania Ducha Św. Dużo mógłbym pisać o sobie ale to nie ma chyba większego tutaj znaczenia. Spokój jak Pani to nazywa Wielki, upraszczam do słowa pokój, czyli stan ducha, bycia, po między ludźmi, po chrześcijańsku i masońsku po między braćmi. Ciekawe ale Bóg twierdzi że jest skarbem większym niż złoto. Jest też pragnieniem zmęczonych ludzi. Uczniowie wystraszeni i ukrywający się po Ukrzyżowaniu nie wiedzieli co ich czeka, wszystko w co wierzyli, widzieli i rozumieli wydawało się im że przepadło. Byli wystraszeni. Pierwszymi słowami ich Mistrza po przyjściu mimo drzwi zamkniętych było Pokój Wam.Często myślę o tych słowach i lęku który paraliżował uczniów.

  Jeśli droga do Nieba wiedzie poprzez bycie redaktorką Pisma Masońskiego, to odwagi życzę i w jednym i drugim.

 2. Aszera Says:

  Mam wiele książek o Jezusie. Jego przesłanie jest ogolnoludzkie, niezależnie od uznawania bądź nie dogmatów. Ja jestem właśnie niedogmatyczna. Pozdrawiam ciepło.

 3. zwykły profan Says:

  Czy mogłaby Pani rozwinąć znaczenie słowa niedogmatyczna. Dla mnie co prawda oznacza osobę nie uznającą prawd wiary, czyli np ze Jezus jest Bogiem, albo Maryja poczęła jako Dziewica. Takie znaczenie rozumiem, mam na myśli coś głębszego czyli sumę Pani doświadczeń które złożyły się na tzw niedogmatyczność. Bo rozumiem że wszystko ma swoją przyczynę. Rozumiem że ceni Pani sobie przekonanie że przesłanie Jezusa jest jednym z wielu.

  Piszę o Jezusie a nie np o którymś z filozofów greckich ponieważ chcę wierzyć że On żyje i nie jest w czasie przeszłym. Gdybym nie liczył na to, nie pisałbym o Jezusie.

  Proszę nie pomyśleć że z wszystkimi ludźmi rozmawiam o Jezusie. Tak naprawdę zdarza się to bardzo rzadko. Ludzie których znam nie chcą rozmawiać na takie tematy. A Pani jako Masonka której Masoneria zaufała i powierzyła propagowanie swoich idei wyraziła swoje zainteresowanie dialogiem katolicko masońskim. Pytam aby nie błądzić i trochę też z ciekawością próbuję się przyglądać Pani reakcji na to co piszę.Bo też wierzę że nie jest to tylko dialog na poziomie idei.

  Wierzę że studia na kolejnych stopniach Masonerii nad starożytnymi religiami rozszerzają pojmowanie siebie i otoczenia w sposób ukierunkowany. Wierzę że wiara też ukierunkowuje.
  Z chęcią przeczytam każdą myśl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: