Jesień w korekcie

Drodzy Czytelnicy „Wolnomularza Polskiego”. Informuję z radością, że wszystkie teksty do wydania jesiennego są już korekcie. „Rzutem na taśmę” dorzuciliśmy tekst o nowym Wielkim Mistrzu Wielkiego Wschodu Francji i jego związkach z masonami polskimi. Dostaliśmy też na samym końcu piękny (i długi) tekst brata – profesora Tadeusza Cegielskiego o zbiorach masońskich w Ciążeniu. Tadeusz był związany z tym miejscem od dawna, pamięta – bo często sam je organizował – wiele imprez wolnomularskich – artykuł zatem jest wnikliwy i osobisty. Nikt obecnie jeszcze nie wie, co się stanie z samym pałacem, gdy masonica powędrują do Poznania. Czy zostanie zwrócony biskupom (i którym?). Na razie Uniwersytet oddaje pałac Skarbowi Państwa. 

Jedna odpowiedź to “Jesień w korekcie”

  1. zwykły profan Says:

    Widać radość z pracy.
    Proszę wybaczyć taki temat. Pierwszy Papież zanim jeszcze został pierwszym, powiedział podczas spotkania do Jezusa słowa: odejdź ode mnie Panie bo jestem człowiek grzeszny. Szaweł zadał pytanie podczas pierwszego spotkania: kim jesteś Panie? Dużo myślę o kondycji duchowej obu tych postaci dokładnie w tamtych momentach. To jest niesamowite że obaj zostali wybrani, a nie na przykład ludzie ulegli.
    Piszę o tym ponieważ nigdy nie spotkałem się z komentarzem masonerii dotyczącym właśnie tych dwóch postaci. Pierwsze rozmowy pokazują kim byli.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: