O dialogu katolicko-masońskim w Radiu TOK FM

Jutro wieczorem nagrywam audycję w Radiu TOK FM o dialogu katolicko-masońskim, możliwościach, stanie na dziś i jutro.Półgodzinny program pójdzie prawdopodobnie o godz. 22.00. Cieszę się niezmiernie, że tak „Wolnomularz Polski” powita papieża Franciszka. 🙂

Jedna odpowiedź to “O dialogu katolicko-masońskim w Radiu TOK FM”

 1. zwykły profan Says:

  Pozwolę sobie zadać pytanie do tekstu. Zastanawiam się jakich obszarów ten dialog ma dotykać? Czy chodzi o duchowość, idee, wizje społeczne itd? Myślę że rozwój każdego katolika polega na tym że bardzo powoli odkrywa on że jest przy nim Jezus, każdego dnia, w każdym problemie. Z tej obecności rodzi się uczucie, wychowanie, współpraca. Oczywiście są też zagrożenia. Nie znam założeń rozwojowych i celów na ścieżkach masońskich po za niektórymi książkami ludzi którzy wystąpili z masonerii.
  Wytłumaczę swój podpis, zaczerpnąłem pomysł z książki oczywiście, mówiącej o tym że masoni są nie ufni wobec ludzi nie będących masonami. Masonerią interesuję się od wielu lat, z przerwami. Rozumiem że struktura w masonerii ma znaczenie, stopnie mają swoje odzwierciedlenie w rozwoju.
  Dialog dwojga zakochanych ludzi przechodzi ogromną próbę w momencie gdy odkrywają oni że mają inne cele, inne potrzeby, inne pomysły na wychowanie dzieci. Taki dialog nie ma szans przetrwać jeśli ci sami młodzi ludzie nie są wyposażeni w umiejętność i wiedzę na temat różnic, szacunku.

  Nie czytałem Pani bloga od początku, nie wiem czy dzieli się Pani tutaj tym co cechowało Pani rozwój w strukturach i na kolejnych etapach wtajemniczeń w masonerii. Ogólnie mówiąc temat rozwoju człowieka zawsze mnie interesował i w momencie gdy zrozumiałem że masoneria to nie tylko utajniona struktura ale przede wszystkim rodzaj duchowości dla ludzi którzy chcą się rozwijać. Czy jest Pani gotowa do wyłożenia tego na czym polega rozwój człowieka który mówi o sobie mason?
  Czy też może założenia dialogu z Pani strony są inne?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: