To będzie dłuuuuuuuugi marsz

MY – NARÓD. Manifestacja KOD. 27 lutego 2016 r.DSCN8615

Jedna odpowiedź to “To będzie dłuuuuuuuugi marsz”

 1. Nikodem Dyzma Says:

  Połowę ludzi w donosach znam, nic nie znaczyli w tamtym czasie i dziś nie znaczą.

  Henryk Jagielski (84 l.), jedna z jego rzekomych ofiar, pracował w stoczni w latach 1950-1981. Współorganizował strajki, zakładał „S”, 13 grudnia 1981 roku był w RFN i tam już został – zajął się pomocą dla osób represjonowanych i ich rodzin w Polsce.

  Tadeusza Moszczaka (66 l.). W latach 1971-1983 był monterem w stoczni, w maju 1982 r. został skazany za organizowanie strajków w trybie doraźnym na 3,5 roku więzienia.

  KOD – dla mnie KOH Komitet Obrony Hipokryzji – Ludzie z KOD urażeni są gdy mówi się na nich ‚gorszy sort’ – to oczywista obraza która nie powinna mieć miejsca godzi w równość! Ale to pestka przy tym jak podchodzi do ludzi Wałęsa – który reprezentuje KOD i jest ikoną ruchu… cytuje – są ludzie którzy coś znaczą i są ludzie którzy nic nie znaczyli i nic nie znaczą……………………………………… My Naród – jak pięknie kontrastują te słowa.

  Rozumiem i popieram Adriana Zandberga który z KOD-em inaczej KOH-em nie chce mieć nic wspólnego… w konfrontacji z panem Kijkiem dziennikarz zapytał lidera KOD czy mają w zamiarze organizować manifestacje w obronie np. pracowników ochrony i sprzątaczy pracujących za 5 zł na godzinę…pan Adrian odparł że to niemożliwe ponieważ widzi na demonstracjach wielu pracowników naukowych ,rektorów uczelni, przedstawicieli administracji publicznej, biznesu, którzy zatrudniają Polaków za urągające pieniądze w czasie gdy sami zarabiają krocie. przykłady:

  Łódzki okręg partii Razem wystosował apel do kandydatów na stanowisko rektora Uniwersytetu Łódzkiego, aby podnieść pensje pracownikom ochrony. Obecnie zarabiają oni 5,35 zł za godzinę pracy. Z ankiet, zebranych przez działaczy partii Razem, wynika, że ochroniarz na uniwersytecie pracuje średnio 190 godzin w miesiącu, za co otrzymuje około 700 zł na rękę.

  Inne znane przykłady:

  W krakowskim pogotowiu płacono 5,32 zł.

  Ochrona Sądu Rejonowego w Legnicy została wyceniona na 5,79 zł,

  Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy – 6,78 zł.

  Rekordzista:
  Przedsiębiorca z branży ochroniarskiej łamał przepisy pracy i płacił ochroniarzom złotówkę za godzinę pracy.

  Oczywiście ludzi pracujących za 5,32zł. 5,79zł czy 6,78 zł nie znajdziemy na demonstracjach KOD -u bo w tym czasie ochraniają instytucje.

  Teraz druga odsłona ‚gorszy sort” który zajmuje się zatrudnianiem osób za 5 zł i ich średnie zarobki.

  Przykłady:

  Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak zarabia miesięcznie 13,2 tys. zł. Do tego należy doliczyć dodatek funkcyjny – 5,8 tys. zł i dodatek specjalny – ponad 10 tys. zł. Łącznie to prawie 30 tys. zł.

  13 tys. zł podstawy dostają też rektorzy Uniwersytetu Pedagogicznego, AGH i Uniwersytetu Rolniczego. Szef tego ostatniego, prof. Włodzimierz Sady, zarabia prawie 28 tys. zł.

  W porównaniu z innymi zawodami naukowcy mają elastyczny czas pracy, mniejsze obciążenie stałymi obowiązkami, możliwość wyjazdów, itp. Oceniając tylko warunki zatrudnienia można ich wynagrodzenia określić jako bardzo dobre.

  zarobki właścicieli firm ochroniarskich:

  Zarobek przy zatrudnieniu 30 osób wynosi 43 tys. zł miesięcznie przy ochronie np. biurowców albo placów budowy, bez pozwolenia na noszenie i użycie broni. Jeżeli jest potrzebne posiadanie przez ochroniarzy pozwolenia na broń czy też innych licencji zarobki mogą wzrosnąć do nawet 80 tys. zł.

  Dlatego nie jest mi po drodze z KOD-em czyli KOH- em bo na manifestacje w obronie ludzi żyjących za urągające pieniądze nie ma co liczyć ponieważ cytuję ikonę KOD-u -są ludzie co nic nie znaczyli i nic nie znaczą i w ich imieniu KOD inaczej KOH protestu nie zorganizują bo inną stronę reprezentują…

  Pytanie powstaje zadziwiające… gdzie tu dobro a gdzie zło????

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: