Wolność bez równości i braterstwa

  • ...chciałbym, żeby ta odnowiona demokracja liberalna, kiedy już podniesie się z obecnego upadku, bardzo mocno przemyślała powody, dla których dziś utraciła część społecznego poparcia. Powtarzam to w ostatnich latach jak mantrę: najważniejszym powodem dzisiejszych kłopotów Polski była utrata wystarczającego poparcia społecznego wskutek budowania wolności przy jednoczesnym porzuceniu dwóch innych wartości, które wolności muszą towarzyszyć: równości i braterstwa mówi prof. Witold Modzelewski w wywiadzie pt. Społeczeństwo obywatelskie obroni demokrację. Podpisuję się obydwiema rękami.
  • Oto link do całej rozmowy dla Instytutu Obywatelskiego:
  • http://www.instytutobywatelski.pl/24651/komentarze/spoleczenstwo-komentarze/spoleczenstwo-obywatelskie-obroni-demokracje

Jedna odpowiedź to “Wolność bez równości i braterstwa”

  1. Nikodem Dyzma Says:

    W jednym z odcinków programu ” Hala Odlotów” padło stwierdzenie że ” ludzie z czasów PRL którzy tak bardzo pragnęli zachodu… czują się zachodem rozczarowani… świetne stwierdzenie… Marzenie o ” zachodzie” Polaków żyjących w PRL było na tyle utopijne… że ludzie żyli pragnieniem czegoś co było tylko wyobrażeniem i to wyobrażenie doprowadziło do zmian w 1989 roku… po którym przychodziło stopniowe rozczarowanie i tak oto dotarliśmy do miejsca w którym jesteśmy dzisiaj…. gdyby ludzie w tamtym czasie wiedzieli na czym polega zachodnia demokracja…jestem przekonany że Polska poszłaby inna drogą.. drogą modernizacji PRL.. Taki model PRL bez wypatrzeń… dziś Polska to kolonia europejska gdzie 5 % PKB wypływa za granicę, migracja zarobkowa jest największą od czasu stanu wojennego… równość – to słowo tylko znane ze słownika a braterstwo przez brak równości odchodzi w zapomnienie… Polska to kraj cwaniaków i polityków pokroju Ryszarda Petru… gdyby równość i braterstwo wolność dawała takie możliwości jak temu cwaniakowi.. idąc jego śladami np. każdy Polak niech zatrudni się w radzie nadzorczej PKP i po jednym dniu powie – ” nic tu się nie da zrobić” – za co odbierze z kasy państwa 1 milion złotych i tak oto cały naród stanie się milionerami… marzenie 😉 taka wolność równość i braterstwo jest tylko dla nielicznych cwaniaków… dlatego Polska znalazła się w miejscu w którym jest obecnie..dawny KOR I próba porównywania go z KOD-em z liderem Ryszardem Petru dyskredytuje ten ruch.

    Największy żal można mieć do partii lewicowych o to że przespały moment w którym już od kilku lat Polacy wysyłali sygnały że mają tego dosyć, dziś jesteśmy skrajności a powrotu do utraconych sans już nie ma, notowania lewicowców pozbawiają złudzeń.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: