Charlie po roku

Rok temu, tragedię redaktorów z francuskiego tygodnika satyrycznego „CHARLIE HEBDO”, którzy zostali rozstrzelani przez islamskich terrorystów, uwieczniłam następującym limerykiem:

Dwaj bracia mieszkający w Paryżu,

powiesili CHARLIEGO na krzyżu.

Było wesoło.

trup padał w koło,

za PROROKA, w nieskromnym w negliżu…

Dziś pismo znowu zamieściło na okładce kontrowersyjny rysunek: zakrwawiony Bóg  z zawieszonym kałasznikowem na plecach. I znów Francja, choć nie tylko się podzieliła: można czy raczej nie można?, uchodzi czy nie uchodzi?…

A propos francuskiego poczucia humoru: Pod koniec grudnia ub. roku dostałam od br:. Henryka link do francuskiego blogera – masona, który opublikował satyryczny rysunek uśpionego brata z WWF: na nim (tj. na rysunku, nie na bracie) islamski terrorysta opasany dynamitem,  w „dymku” słowa: czy dynamitowy pas dać na, czy pod fartuszek masoński? – była to ilustracja do dyskusji, czyli referatu lożowego, o negatywnym stosunku masonerii do wszelkich ekstremizmów religijnych. Rysunku nie dałam na Aszerę, bo  znając naszych prawicowców jestem pewna,  że znalazłby się na portalach jako ilustracja tezy o masońskim, światowym spisku terrorystycznym.

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarze 2 to “Charlie po roku”

 1. Nikodem Dyzma Says:

  Staram się analizować co jest przyczyną niepokoju i wielkich tragedii na Bliskim Wschodzie, przecież terroryzm, wielka krzywda szanujących się i tolerujących się niegdyś państw musiała zostać w jakiś szczególny sposób zakłócona… jak w przyrodzie wystarczy wprowadzić osobnika inwazyjnego w polikulturę i zmieni symbiozę.

  Oto z moich poszukiwać doszedłem do wniosku że początek złego na Bliskim Wschodzie bierze się w …Katowicach…. to w naszym mieście w 1884 odbył się zjazd stowarzyszeń Miłośników Syjonu (Chowewej Syjon) z całej Europy. Na tymże zjeździe przywództwo objął Samuel Mohylewer i tu zapadły decyzje o powrocie Żydów do Palestyny i o finansowym wspieraniu emigrantów. To wydarzenie zostało uznane za początek ruchu syjonistycznego, czego konsekwencją było powstanie państwa Izrael.

  W 1947 Organizacja Narodów Zjednoczonych zgodziła się na podział Palestyny na dwa państwa: żydowskie i arabskie. 14 maja 1948 zgodnie z decyzją ONZ państwo Izrael proklamowało niepodległość, jednak okoliczne państwa arabskie odmówiły zaakceptowania planu i rozpoczęły wojnę.

  najważniejsze następstwa:

  Pierwsza wojna 1948-1949.

  Blokada Kanału Sueskiego.

  Ataki fedainów.

  Afera Lavona.

  Kampania sueska 1956 r.

  Zbrojenia Izraela

  W roku1957 Francja podpisała tajne porozumienie z Izraelem o budowie reaktora jądrowego w Dimonie na pustyni Negew.

  W tym samym roku ministrowie obrony Izraela i Niemiec zawarli tajną umowę o współpracy wojskowej. Izraelczycy przekazali europejskim siłom NATO zdobyte na Półwyspie Synaj egzemplarze radzieckiego sprzętu wojskowego. W zamian do Izraela zaczęły docierać z Niemiec dostawy uzbrojenia, części zamiennych oraz amunicji.

  25 maja 1964 z inicjatywy Egiptu i Jordanii powstała w Kairze Organizacja Wyzwolenia Palestyny. Uchwalona 28 maja Palestyńska Karta Narodowa stwierdzała nielegalność powstania państwa Izrael i konieczność wojny o wyzwolenie Palestyny spod syjonistycznej okupacji. Organizacja Wyzwolenia Palestyny otrzymywała na swoją działalność 400 mln USD rocznie, od państw Ligi Arabskiej.

  Operacja „Shredder”.

  Wojna sześciodniowa 1967.

  Wojna na wyczerpanie 1967-1970.

  Operacja „Inferno”.

  23 lipca 1968 doszło do pierwszego w historii porwania izraelskiego samolotu. Trzech arabskich terrorystów z Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny uprowadziło samolot pasażerski linii El Al lecący z Rzymu do Tel Awiwu (10 członków załogi i 28 pasażerów). Samolot został uprowadzony do Algierii, gdzie po 40 dniach terroryści zwolnili wszystkich zakładników. Do porwania doszło ponieważ terroryści spodziewali się, że tym samolotem będzie leciał ambasador Izraela w Stanach Zjednoczonych Icchak Rabin.

  W następnych latach liczba podobnych zamachów systematycznie rosła, obejmując swoim zasięgiem cały świat. Celem terrorystycznych ataków stały się izraelskie obiekty położone na całym świecie oraz Żydzi we wszystkich państwach. Pojawiło się zjawisko międzynarodowego terroryzmu.

  „Jak widać to Izrael był początkiem wydarzeń, które do dziś zbierają żniwa – pokłosie próby „introdukcji”.

  Introdukcja (łac. introductio – wprowadzenie nierodzimego gatunku lub niższego taksonu pochodzącego z innego geograficznie regionu, jako nowego elementu danej biocenozy.

 2. Nikodem Dyzma Says:

  Jest kilka faktów które w mojej opinii mnie są nie zrozumiałe pod względem ideii wolnomularskich…nie byłoby tych tragedii gdyby nie decyzja ONZ.
  W 1947 Organizacja Narodów Zjednoczonych zgodziła się na podział Palestyny na dwa państwa: żydowskie i arabskie. 14 maja 1948 zgodnie z decyzją ONZ państwo Izrael proklamowało niepodległość.

  Idea powołania nowej organizacji światowej, powstała jeszcze w czasie trwania II wojny światowej. Za pierwsze dokumenty zapowiadające utworzenie ONZ uznawane są Karta Atlantycka podpisana 14 sierpnia 1941 oraz Deklaracja Narodów Zjednoczonych tzw. Deklaracja waszyngtońska, która została podpisana w Waszyngtonie 1 stycznia 1942 roku przez przedstawicieli 26 państw (w tym Polski). Kolejna decyzja zapadła na konferencji w Teheranie w roku 1943. Jej głównym pomysłodawcą był prezydent USA Franklin Delano Roosevelt, a jej nazwę zaproponował premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill.

  Franklin Delano Roosevelt (1933 – 1945)

  32 prezydent USA, Demokrata. – Ur. w Hyde Park, w stanie Nowy Jork, 30 I 1882. Inicjowany 10 X 1911 w Holland Lodge Nr 8, New York City. W tym samym roku, 14 i 28 listopada, otrzymał stopnie Czeladnika i Mistrza. Stopnie rytu szkockiego otrzymał 28 II 1929 w Albany, stan Nowy Jork. Należał do Grotto i Tall Cedars. Od 21 XI 1919 członek honorowy Loży Stansbury Nr 26 (Waszyngton). 17 II 1933 w nowojorskiej Architect Lodge Nr 519 przewodniczył obrzędom nadania stopnia mistrza swojemu synowi, Elliottowi, wygłaszając mowę o wadze zasad masońskich dla przyszłości narodu i o swojej wierze w „amerykanizm” sztuki królewskiej. Zmarł 12 IV 1945 w Warm Spring (Georgia), pochowany w miejscu urodzenia.

  Winston Churchill – Według mojej wiedzy , wolnomularskie ceremonie rzemieślnicze prowadzone były w Studholme Lodge nr 1591.

  Wolnomularze stworzyli organizacje, która przyczyniła się w konsekwencji do powstania wielu szkód….

  Masowe osiedlanie Izraela nie odbyłoby się bez finansowania…

  Samuel Mohylewer, Samuel Lejbowicz Molewer (ur. 25 kwietnia 1824 w Głębokiem, zm. 10 czerwca 1898 w Białymstoku) – ortodoksyjny rabin, wieloletni naczelny rabin białostockiej gminy żydowskiej, działacz społeczny, twórca i ideolog syjonizmu religijnego, jeden z założycieli organizacji Chowewej Syjon.

  W latach 1881–1882 zaangażował się w działalność organizacji Chowewej Syjon, tworząc jego struktury w Warszawie. W 1882 roku udał się do Cesarstwa Niemieckiego i Republiki Francuskiej, usiłując pozyskać zamożnych zachodnioeuropejskich Żydów do udzielenia wsparcia nowo tworzonemu ruchowi. Podjął szereg wysiłków zmierzających do znalezienia dobroczyńców, chcących wesprzeć osadnictwo żydowskie w Palestynie. Jednym z najważniejszych jego spotkań była rozmowa z baronem Edmond James de Rothschild. Baron po tym spotkaniu dołączył do grona filantropów zaangażowanych w niesienie wsparcia żydowskim osadom powstającym w Palestynie.

  To moja subiektywna analiza na temat zdarzeń, które pociągneły za sobą wielkie konsekwencje dla całego świata.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: