Rzeczpospolita Wolnomularska w miejsce WWW

W miejsce niedostępnej od września strony Wirtualny Wschód Wolnomularski, powstała Rzeczpospolita Wolnomularska.  Ma ona także swój profil na FB, z którego pochodzi poniższy cytat:

„Zaczynamy. To pierwszy historyczny wpis na profilu FB nowego portalu o wolnomularstwie. Zaczynamy od cytatu ze wstępniaka naszego Redaktora Naczelnego: <Polacy zainteresowani wolnomularstwem mają (nie zawsze łatwy) dostęp do tekstów poświęconych historii i dziedzictwu masonerii. Badania na ten temat szczęśliwie trwają nadal. Chciałbym, aby obok historycznego znaczenia masonerii, lepiej widoczne stało to, czym wolnomularstwo żyje teraz. Jestem głęboko przekonany, że prawdy, do których dochodzimy, ideały, którymi staramy się żyć, mogą stać się pożywką dla wszystkich, którym zależy na rozwoju człowieka i życiu społecznym opartym o braterstwo i szanującym godność każdego człowieka. Jako że ideały są martwe bez czynów, chcemy mówić i o tym, co jest nam bliskie intelektualni i moralnie, jak i o tym, co jako masoni faktycznie robimy>. Dlatego właśnie powstała Rzeczpospolta Wolnomularska. Liczymy na życzliwe przyjęcie i współpracę. Ze swojej strony obiecujemy dużo rzetelenj pracy w upowszechnianiu ideałów wolnomularskich.

Br:. Marcin Bogusławski, redaktor naczelny portalu, jest autorem wielu artykułów do „Wolnomularza Polskiego”. Jego osobowość, wykształcenie i pióro dają gwarancje, że Rzeczpospolita Wolnomularska nie rozbłyśnie li tylko jak meteor czy inna kometa na niebie, że wpisze się na trwałe w masoński krajobraz kraju nad Wisłą i Odrą. Szczęść tej Rzeczpospolitej Wolnomularskiej Wielki Architekcie. Ja, Aszera, żona Pana Boga, już Wam przesyłam całusa. 🙂

http://www.wolnomularstwo.info.pl/index.php?option=com_k2&view=itemlist&layout=category&Itemid=435

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: