Wirtualny Wschód Wolnomularski – co dalej?

Poproszono mnie o zamieszczenie poniższej informacji, co niniejszym czynię, z ubolewaniem nad dziwnymi losami Wirtualnego Wschodu Wolnomularskiego. ASZERA

„W związku z tym, że wiele osób zadaje pytanie, co się stało z Wirtualnym Wschodem Wolnomularskim, postanowiłem – jako członek jego kolegium redakcyjnego – oficjalnie wyjaśnić sprawę.
Jak wielu zdążyło zauważyć, największy polski serwis poświęcony tematyce masońskiej od września br. nie funkcjonuje już w przestrzeni internetowej. Po blisko 10 letniej aktywności (strona wolnomularstwo.pl została utworzona w dniu 5 września 2005 r.) portal zakończył działalność we wrześniu 2015 r. z przyczyn głównie technicznych, m.in. z powodu wykupienia wspomnianej domeny przez inny podmiot.
Natomiast czy Wirtualny Wschód Wolnomularski zostanie reaktywowany, a jeśli tak, to czy powróci znów na stronie wolnomularstwo.pl czy może na innej domenie? – na to nie jestem w stanie już odpowiedzieć. Jest to pytanie do twórcy portalu, redaktora naczelnego i właściciela – Br:. Kamila Racewicza.
Ze swojej strony mogę jedynie zadeklarować, że wieloletni dorobek serwisu WWW z pewnością nie zostanie zaprzepaszczony. Jest bowiem duża szansa, że już niebawem pojawią się nowe serwisy internetowe poświęcone sztuce królewskiej. Na ile będzie to możliwe, zostaną tam opublikowane również – w mniejszym lub większym zakresie (w zależności od zgody poszczególnych autorów tekstów) – archiwalne treści dostępne jeszcze niedawno na Wirtualnym Wschodzie Wolnomularskim. Nic nie wskazuje na to, żebym bym angażował się w działalność tych nowych serwisów na takich zasadach, jak było to w przypadku Wirtualnego Wschodu Wolnomularskiego, jednakże – biorąc pod uwagę, iż podejmują one de facto kontynuację jego misji – udzielam im życzliwego poparcia.
Tym zaś, którzy chcą mieć na tą chwilę już dostęp do archiwalnych tekstów portalu WWW, odsyłam na archive.org (niestety, nie udostępnia on wszystkich treści):

https://web.archive.org/web/20150512060537/http://wolnomularstwo.pl/

Z pozdrowieniami dla wszystkich Czytelników Wirtualnego Wschodu Wolnomularskiego oraz osób zainteresowanych tematyką Sztuki Królewskiej

Karol Wojciechowski”.

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: