Brat Filip nowym Wielkim Mistrzem WWP

Loża tuż po zamknięciu Konwentu

Loża tuż po zakończeniu prac.

Zakończył się XIX Konwent Wielkiego Wschodu Polski. Dotychczasowy Wielki Mistrz WWP Tomasz Szmagier (wybrany na XV Konwencie) nie kandydatował. Z dwóch braci w tajnym głosowaniu Konwent wybrał na nowego Wielkiego Mistrza brata Filipa. Obecnie jest członkiem loży Wolność Przywrócona (loża ta w kwietniu przyszłego roku będzie obchodzić Jubileusz 25-lecia zapalenia świateł). Wielki Mistrz podziękował dotychczasowemu i Radzie Zakonu za  pracę dla dobra WWP.

Na posiedzenie przybyli także goście z obediencji polskich i zagranicznych. Na Wschodzie zasiadły Czcigodne Mistrzynie lóż Prometea i Gaja Aeterna, przedstawiciel lóż Wielkiego Wschodu Francji z Lille, który jutro będzie uczestniczyć w obchodach 25-lecia loży Nadzieja. Obecni także byli wysłannicy Wielkiej Symbolicznej Loży Hiszpanii, loży Moria z Rygi oraz Gabriel Narutowicz z Krakowa.

Na wniosek Czcigodnego Mistrza Loży Nadzieja, Konwent uczcił pamięć ofiar wczorajszych zamachów w Paryżu. Czcigodne Mistrzynie polskich lóż żeńskich przypomniały, że siedziba ich obediencji: Wielkiej Żeńskiej Loży Francji leży nieopodal ulicy Charonne, gdzie w kawiarni terroryści zabili kilkanaście osób. Bracia z Francji ze wzruszeniem przyjęli te słowa i obiecali przekazać je w swoich macierzystych lożach. W chwili, gdy Wasza wysłanniczka opuszczała masoński lokal, trwała tradycyjna agapa.

Obecnie na Konwencie

Nogi gości Konwentu. 🙂

Tagi: , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: