Nie taki diabeł straszny

Pytają mnie, co sądzę o nowym rządzie. Poczekamy – zobaczymy. Najbardziej kontrowersyjna postać Antoniego Macierewicza ma zaskakujące wątki w swojej biografii. Trzy i pół roku temu pisałam:

Rodziny się nie wybiera, czyli A. Macierewicz nad grobem masona

13 Kwiecień 2012

http://www.konserwatyzm.pl/artykul/4187/antoni-macierewicz-pis-na-pogrzebie-masona 

Oto link do strony konserwatyzm.pl, która zajęła się ostatnio pogrzebem br:. Jana Winczakiewicza, wybitnego polskiego masona, długoletniego czcigodnego mistrza paryskiej loży Kopernik, który walnie przyczynił się do reaktywowania Wielkiej Loży Narodowej Polski. Otóż wśród żałobników był m.in. znany polski prawicowy polityk Antoni Macierewicz. Wspominał on nad grobem br:. Winczakiewicza wielki patriotyzm swego kuzyna. Konserwatyzm.pl robi sobie z tego śmichy-chichy, podkreślając, że „nie ma to jak katolicyzm otwarty”: raz wieszczy się spisek smoleński, raz się jest na pogrzebie masona. Ja tu nic śmiesznego nie widzę. Rodziny się nie wybiera – to po pierwsze. Chwała Antoniemu Maciarewiczowi za to, że masoństwa kuzyna sie nie przestraszył i na pogrzeb do Francji pojechał. Chwała mu też za to, że o jego patriotyźmie wielkim wspominał. Są przecież na narodowej prawicy i tacy, którzy masona w poświęconej ziemi by nie pochowali, nie mówiąc już o pochwalnych mowach nad trumną wolnomularza…

Komentarze 4 to “Nie taki diabeł straszny”

 1. Nikodem Dyzma Says:

  Powstanie Komitetu Obrony Robotników poprzedziła akcja pomocy osobom represjonowanym w Ursusie organizowana przez środowisko tzw. Gromady Włóczęgów działającej przy 1 Warszawskiej Drużynie Harcerskiej im. Romualda Traugutta Czarna Jedynka, któremu przewodził Antoni Macierewicz, i młodszych działaczy Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie (m.in. Henryk Wujec) wspieranych także przez inne osoby, w tym przede wszystkim Jana Józefa Lipskiego.

  Apel do społeczeństwa i władz PRL -Tekst apelu napisał Antoni Macierewicz, swoje poprawki wnieśli Jan Olszewski i Jan Józef Lipski, a ostatnie zdanie pochodziło od Jerzego Andrzejewskiego.

  członkami-założycielami KOR byli: Jerzy Andrzejewski, Stanisław Barańczak, Ludwik Cohn, Jacek Kuroń, Edward Lipiński, Jan Józef Lipski, Antoni Macierewicz, Piotr Naimski, Antoni Pajdak, Józef Rybicki, Aniela Steinsbergowa, Adam Szczypiorski, ks. Jan Zieja i Wojciech Ziembiński

  KOR zgromadził osoby o różnych rodowodach politycznych, m.in. członków przedwojennej PPS (Lipiński, Cohn, Steinsbergowa, Szczypiorski), aktywnych uczestników konspiracji II wojny światowej (Pajdak, Rybicki), tzw. Komandosów (Kuroń, Michnik), harcerzy z Gromady Włóczęgów (Macierewicz, Onyszkiewicz, Naimski). Kuroń, Lipski, Morgiewicz i Ziembiński byli aktywni w różnych działaniach opozycyjnych już w latach 60.

  Poza formalnymi członkami KOR tworzyli także liczni współpracownicy, m.in. Konrad Bieliński, Grzegorz Boguta, Zofia Romaszewska, Zbigniew Romaszewski, Krzysztof Hagemejer, Henryk Wujec, Ludwika Wujec, Ludwik Dorn, Krystyna Starczewska, Stefan Starczewski, Jan Krzysztof Kelus, Jacek Kleyff, Eugeniusz Kloc, Jan Walc, Andrzej Celiński, Seweryn Blumsztajn, Jan Lityński, Joanna Szczęsna, Jacek Bierezin, Sergiusz Kowalski, Wojciech Arkuszewski, Wojciech Ostrowski, Wojciech Fałkowski, Helena Łuczywo, Witold Łuczywo, Grażyna Kuroń, a także grupa adwokatów, przede wszystkim Andrzej Grabiński, Witold Lis-Olszewski, Jan Olszewski, Władysław Siła-Nowicki, Stanisław Szczuka i Jacek Taylor.

  Największe dzieło Antoniego Macierewicza KOR – oparty był o wolnomularzy np:

  Ludwig Cohn -23 września 2006 został pośmiertnie odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

  Edward Lipiński

  Jan Józef Lipski -współzałożyciel

  Jan Olszewski

  Są to tylko jak mniemam osoby ujawnione.

  Twierdzenie, pana Antoniego Macierewicza ” że jego stosunek do masonów jest negatywny – jest w tym wypadku niedorzeczne – ale do publiki Radia Maryja i PiS trafia…

  Co ciekawe obecnie PIS i sprzyjająca Radio Maryja reprezentują często skrajnie „narodowościowe” podejście do osób pochodzenia żydowskiego, duży udział w formacji Macierewicza odniosły wybitne osoby o korzeniach żydowskich:

  Aniela Zofia Steinsbergowa

  Seweryn Blumsztajn

  Interesującą postacią jest Jerzy Andrzejewski współpracownik Antoniego Macierewicza:

  Życie prywatne Andrzejewskiego było rozdarte pomiędzy dwa światy. Z jednej strony był dwukrotnie żonaty, z drugiej miał intymne związki z mężczyznami[3]. Pierwsze małżeństwo zawarł w 1934 z Noną Barbarą Siekierzyńską. Drugie w 1946 z Marią Abgarowicz, z którą miał dwójkę dzieci.

  Temat homoseksualizmu od początku był w kręgu jego zainteresowań literackich. Związki homoseksualne były także jednym z tematów jego korespondencji, a także prowadzonego przez niemal całe życie intymnego dziennika, który nie ukazał się drukiem, a jego fragmenty uległy rozproszeniu. Jego ostatnia, nieukończona powieść Heliogabal opowiadać miała o związku tytułowego cesarza rzymskiego ze swoim sługą.

  Jak widać Antoni Macierewicz co innego mówi co innego myśli a gdy jest taka potrzeba współpracuje zarówno z homoseksualistami jak i żydami – to najlepszy przykład jaki kabaret odbywa się na prawicowym poletku jak i na polu politycznymi w jaki prymitywny sposób manipulowani są „wierni” Radia Maryja oraz PIS

  Wszystkim w/w osobom chapeaus bas! Dzięki nim żyjemy w prawicowym demokratycznym i wolnym kraju.

  Tekst ten dedukuje wszystkim prawicowym ” kąsicielom”.

 2. Nikodem Dyzma Says:

  „Jak widać Antoni Macierewicz co innego mówi co innego myśli a gdy jest taka potrzeba współpracuje zarówno z homoseksualistami jak i żydami *” – wkradł się niezamierzony błąd – Żydami* – za co przepraszam.

 3. Ula Says:

  Ależ nikt z „prawicowych kąsicieli”, kto patrzy na panów Antoniego i Jarosława nie ma złudzeń. Po prostu mamy nadzieję, że porachunki załatwicie między sobą, a my ciemni katole nieco odetchniemy.

 4. Aszera Says:

  Pani Ulu, po co te złośliwości. W moim opisie nie było żadnej, ja na prawdę cieszę się, że Pan Macierewicz potrafi wznieść się ponad sprawy ideolo, pojechać na pogrzeb, po ludzku, po ludzku opowiedzieć o wielkim człowieku – patriocie – masonie. Jeśli Pani przeczyta moj blog – w grudniu będzie książka 🙂 – nigdy o katolikach nie napisałabym „katole”. Szanuję ludzi wierzących, kocham Franciszka i mam w domu wiele pozycji o Jezusie. Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: