1517 – 1717 – 1917 – 2017

Moje wpisy o zbliżającej się rocznicy narodzin 300-lecia masonerii spekulatywnej spowodowały spory odzew. Okazuje się, że nie tylko wolnomularze na całym świecie myślą o nadchodzących dniach i planują stosowne obchody. Dostałam link do tekstu homilii ks. bp Ignacego Deca, biskupa świdnickiego, wygłoszonej 6 lipca 2014 r. do uczestników XVI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja ze Stanów Zjednoczonych i Kanady do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, zwanego Amerykańską Częstochową. Biskup Dec wspomniał w niej cztery wymowne daty z epoki nowożytnej z ostatnich 500 lat i wyszczególnił poszczególne lata: 1517, 1717, 1917 i 2017. „Rok 1517 był rokiem wybuchu reformacji – drugiego wielkiego rozłamu chrześcijaństwa i narodzin protestantyzmu. Protestantyzm odrzucił Boga tradycji i Kościoła w imię Boga Biblii. Uznał Pismo Święte za jedyne źródło wiary. Odrzucił sakramenty i tradycję Kościoła. 200 lat później, w roku 1717, powstała pierwsza loża masońska w Londynie i zapowiedź narodzin filozofii Oświecenia, w której odrzucono Boga objawiającego się w Biblii na rzecz Boga rozumu, Wielkiego Architekta. Wiek ten stworzył podłoże do rewolucji francuskiej i rozpoczęcia ostrej walki z religią objawioną i Kościołem. Trzecim etapem w tej układance był rok 1917, czyli rok objawień Matki Bożej Fatimskiej, ale także rok wybuchu rewolucji bolszewickiej w Rosji, kiedy to odrzucono Boga jako takiego w imię rzekomo wyzwolonego człowieka. […] historia w naszych czasach nabrała przyspieszenia i może się okazać, że na kolejny etap nie trzeba będzie czekać kolejnych dwieście lat. Oto dzisiaj – patrząc na to, co dzieje się – możemy zauważyć, że po odrzuceniu Boga tradycji w imię Boga Biblii w XVI wieku, Boga Biblii w imię Boga rozumu w XVIII wieku i wreszcie po odrzuceniu Boga jako takiego w imię człowieka w XX wieku, zbliżający się rok 2017 przynosi nam próbę odrzucenia człowieka – samej jego natury – obiektywnych wartości (prawdy, dobra, piękna) w imię fałszywie pojętej wolności, tolerancji, demokracji”.

Prezentyzm: to najkrótsze określenie zaprezentowanej wyżej metody badawczej, tj. do tezy dopasowane są stosowne fakty i daty.  W podtekście wszystkiego leży spiskowa teoria dziejów, z którą rozumowo dyskutować się nie da, bo albo się w nią wierzy, albo nie. Takie widzenie historii napawa dużym smutkiem, bo zakłada, że nie istnieje dobra wola tej drugiej strony, ludzi myślących i wierzących inaczej, tylko są złe podszepty diabła. No właśnie – diabli biorą wtedy cały dialog między religiami chrześcijańskimi, niechrześcijańskimi, ludźmi niewierzącymi, już nie wspominając o nas masonach, bo z tej perspektywy bliźnimi biskupa Deca jakby nie jesteśmy…

Tagi: ,

Komentarze 2 to “1517 – 1717 – 1917 – 2017”

  1. Itartas.info Says:

    cool

  2. zwykły profan Says:

    Odnośnie tezy do której w tym wypadku dopasowane są fakty proszę spróbować spojrzeć na sytuację oczami i terminologią chrześcijańską wtedy znacznie łatwiej będzie o zrozumienie chrześcijańskiego sposobu myślenia bez niepotrzebnych przykrości. Nawet jeżeli dotyczy podejścia do Masonerii. Jezus i Biblia mówią o świecie widzialnym i niewidzialnym. W rzeczywistości widzialnej jesteśmy my, ludzie i otoczenie. W rzeczywistości której nie widzimy Istnieją Bóg, aniołowie, dusze tych którzy odeszli i demony. Jakkolwiek nie do przyjęcia wydaje się Pani w tym momencie takie założenie proszę pamiętać że wiara w tą rzeczywistość której nie widzimy leży u podstaw Chrześcijańskiego patrzenia. Proszę zrobić takie założenie na potrzebę zrozumienia ciągu dziejów w interpretacji Chrześcijańskiej. Zarówno Bóg i aniołowie mają wpływ na tą rzeczywistość w której żyjemy i przejawem tego jest wszelka pomoc, przełamywanie uprzedzeń, narodziny i wiele wiele innych, Tak też ta zła część świata niewidzialnego ma wpływ na nasz świat i poszczególnych ludzi, mam na myśli demony. Kuszą nie tylko rolnika, murarza, ale także profesorów, polityków, ludzi kościoła, chrześcijan i ludzi niewierzących. Kuszenie między innymi polega na podszeptywaniu do złych rzeczy, nieprzebaczenia, przykrości, zadawania ran innym, oraz wkraczają w sferę idei, kusząc ludzi w tej sferze działających, rozwijających się. Tutaj zostawiam link do ciekawego filmu dokumentalnego mówiącego o działania właśnie demonów w życiu jednej zwykłej chrześcijańskiej dziewczyny https://www.youtube.com/watch?v=AN3HvPLVruw Dokument jest znany i pokazuje intencję działania i ogrom niechęci świata demonów do ludzi na przykładzie Annielese Michael.

    Idąc dalej tym tokiem myślenia komory gazowe zanim powstały, a z pewnością były podszeptem demonów zaistniał szereg idei je poprzedzających. Pojawiła się eugenika, segregacja rasowa, uśmiercanie chorych, poszukiwanie źródeł własnych korzeni w starożytnych i sredniowiecznych mitach i legendach, Atlantydzi. Przekonanie elit nazistowskich o własnej wyższości zostało podparte naukowymi poszukiwaniami i tezami. Bez wątpienia w tą sferę wkroczyła inteligencja. Chrześcijaństwo demaskuje osobowy byt który z pozycji której nigdy nie dostrzeże go niewierzący namawia do zła pod różnymi postaciami, ideami.

    Jeżeli jednak osoba nie wierząca w świat niewidzialny spróbuje zrozumieć obawy chrześcijan, to najprawdopodobniej nie znajdzie w nich sensu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: