RAZEM w ZLewie

Zaczęły się na FB lewicowe dyskusje. Wzajemne oskarżanie się o przyczyny porażki. Poziom niektórych argumentów taki, że stwierdzam, iż ja chyba lewicowa na tę modłę nie jestem. Idę w takt Marsza żałobnego na emigrację wewnętrzną, idę poetycko:

Wisiały dwa listki na drzewie,

opadły, i  RAZEM  są w ZLewie,

ze ZLewu wprost do kanału,

i prawy świat stał się pomału. 🙂 

Komentarze 3 to “RAZEM w ZLewie”

 1. sfera Says:

  Moja diagnoza jest prosta

  W Polsce jest 913 miast. 7 z nich posiada ponad 400 tysięcy mieszkańców, a 10 ponad 200 tysięcy mieszkańców. Zostaje 896 mniejszych miast i w nich jest klucz do wygrania wyborów. W mniejszych miastach jest taka przepaść w stosunku do tych największych że siłą rzeczy. Każda władzą która rządzi przegrywa następne wybory. I tylko z jednego prostego powodu że w małych miastach nie ma żadnych perspektyw.
  Ta prosta diagnoza wiele tłumaczy. Domino biedy i niezadowolenia społecznego setek małych miast potrafi przewrócić całą władze do góry nogami.

 2. Nikodem Dyzma Says:

  Partia Razem osiągnęła sukces.. z niczego wykonać prawie 4 %… nie bądzmy takimi pesymistami…media wmawiały nam że osiągnie z biedą 1%… każdy ma swoje zdanie na temat porażki Lewicy ja mam również swoje… Lewica w Polsce przez ostatnie lata skupiła się głównie na tematach światopoglądowych, zapomniała o ekonomii.. i zapłaciła za to cenę, poza tym co zaważyło o wyniku Partii Razem? Przez wszystkie lata SLD jak i inne odłamy Lewicowe nabawiły się strasznego kompleksu, który je zgubił, a który może spowodować powstanie nowej Lewicowej siły – mianowicie Polska Lewica cierpiała na kompleks słowa ” SOCJALIZM” -po 25 latach powstała partia która tego podstawowego Lewicowego słowa się nie boi! Lewica musi przestać bać się tego słowa! Nowoczesny Socjalizm jest możliwy, poparty nowymi ideami i argumentami i to będzie kartą przetargową w nowych wyborach.

  Jest tylko jedno zagrożenie… Jarosław Kaczyński musi przestać podkradać pomysły Partii Razem… śledziłem ostatnie dni kampanii, Pan Jarosław w swych zapowiedziach użył np.określenia – w Polsce muszą powstać doliny…takie doliny gdzie rozwinie się przemysł i innowacja jeżeli nie zrobi tego sektor prywatny.. potrzebna będzie interwencja państwa! – przecież to inaczej ubrane w słowa myśli pana Adriana, że korporacje nie stworzą w Polsce doliny krzemowej, nie postawią na innowacyjność musi to wykonać państwo… takich przykładów „ściągania” socjalistycznych poglądów Partii Razem prze pana Jarosława było więcej… może nie trafnie to sobie tłumaczę, może pan Jarosław odrobił lekcję swego mentora z dzieciństwa przyjaciela rodziny braci Kaczyńskich Jana Józefa Lipskiego wybitnego masona działacza socjalistycznego, przewodniczącego Partii Socjalistycznej i choć tego nie przyzna wiele ze sposobów zarządzaniapaństwem podkrada z socjalizmu choć się go wyrzeka.

  Jestem przekonany że Lewica się odrodzi, ale musi wrócić do dawnych ideii dostosowanych do współczesności i wyzbyć się kompleksu słowa SOCJALIZM.

 3. Asenata Says:

  Nieraz trzeba upaść na samo dno,żeby zrozumieć,że potrzeba mniej słów a więcej czynów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: