Cała władza w rękach PIS

Jeśli sondaż wyborczy się potwierdzi, większość w Sejmie obejmie PIS. Będzie mógł spokojnie stworzyć rząd większościowy. Nie ma większości konstytucyjnej, więc ze zmianą najwyższej ustawy będzie miał kłopot. Do Sejmu nie wchodzi lewica: ani jedna, ani druga. To pierwszy Sejm od 1918 r., w którym nie będzie lewego skrzydła. „Lewicą” stanie się Platforma Obywatelska. 🙂 To zimny prysznic dla całej lewicy polskiej, a nawet nie prysznic lecz wanna pełna wody – zatopiona lewica. Płaci za kłótnie, za ambicje starych liderów, a przede wszystkim za podział. Konfucjusz powiedział, że zamiast narzekać na powszechną ciemność, trzeba samemu zapalić lampkę. Palmy lampki.

Komentarze 3 to “Cała władza w rękach PIS”

  1. Asenata Says:

    Nie byłabym taka pewna,że PO stanie się teraz bardziej lewicowa.Przecież PiS tylko czeka,żeby bardziej konserwatywnych posłów przejąć.

  2. słowem rzekłem Says:

    Socjologowie zdziwieni, że tylu młodych głosowało za PiS. Logiczne przecież, że młodzi patrzą na swoich rodziców, jeśli rodzice nie mają pracy. To partia rządząca nie jest dla nich atrakcyjna. O umowach śmieciowych nikomu nie trzeba przypominać. Wszystko da się wytłumaczyć, ale nasi socjologowie szukają jakiś kosmicznych wytłumaczeń. To nie ma sensu, niech spojrzą prawdzie w oczy i powiedzą, jakie są prawdziwe przyczyny takich wyników wyborów.

  3. analityk Says:

    Taśmy też pomogły. a) Szef służb dał się nagrać b) powiedział, że państwo istnieje teoretycznie, lecz kto rządził państwem od lat! c) pani B. powiedziała, że tylko idiot… pracuję za 6 tys. i obraziła 80-90% polaków, którzy mogą pomarzyć o takiej pensji. Dalej nie ma co drążyć, to wystarczyło.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: