Masoni w kieleckim Muzeum Dialogu Kultur

1 października w czwartek o godz. 18.00 zostanie otworzona wystawa na temat masonerii w kieleckim Muzeum Dialogu Kultur. Przybliży ona założenia naszego ruchu, jego symbole oraz rytuały, pokaże ważne postaci polskich wolnomularzy. W niedzielę 4 października o godz. 13.00 odbędzie się panel dyskusyjny, na którym obecni będą przedstawiciele najważniejszych współczesnych polskich obediencji masońskich: Wielkiej Loży Narodowej Polski, Wielkiego Wschodu Polski, polskiej federacji Le Driot Humain oraz  lóż kobiecych – Prometei i Gai Aeterny należących do Wielkiej Żeńskiej Loży Francji. Będę brała udział w panelu, przywiozę najnowszy oraz archiwalne numery „Wolnomularza Polskiego”, będącego jednym z patronów medialnych kieleckiej wystawy.

Komentarze 4 to “Masoni w kieleckim Muzeum Dialogu Kultur”

 1. Henryk Bujnicki Says:

  Bardzo lubie wpisy „Aszery” . Gdybym byl mlodszy to kto wie czy nie czynilbym staran o wstapienie do nich. Pozdrawiam i zycze milego dnia.

 2. Aszera Says:

  Panie Henryku, dziękuję za miłe słowa. Ostatnio tyle przyjęłam razów, że nieraz już wątpiłam w sens tego bloga.

 3. Henryk Bujnicki Says:

  Niestety katolicyzm w Polsce zatrul umysly moich
  rodakow. Francja sie od nich uwolnila w 19O5 roku i m
  a spokoj od nich po dzis dzien.

 4. Nikodem Dyzma Says:

  Pani Mirko. Ja również jestem fanem Pani bloga i niech nawet Pani nie próbuje wątpić w sens tego bloga! Nie radzę! Teraz Pani grożę:)

  Pomimo różnić jakie nas dzielą w poglądach, czasem ostrych sporów, darzę Panią ogromnym szacunkiem, jest Pani tego typu osobą, która zawsze dla mnie stanowi autorytet.

  Pan Henryk po części ma rację, katolicyzm w Polsce jest krótkowzroczny i działa destrukcyjnie, ale i jego kres małymi krokami nadchodzi, widać to po kościołach w których jest coraz mniej ludzi, obserwuje to co roku po procesji pod moimi oknami, gdzie „peleton” z roku na rok jest coraz krótszy i średnia wieku wiernych z roku na rok zdecydowanie się podnosi.

  Problem wolnomularzy jest taki że są pożywką dla prawicy ponieważ odżywia się ona głównie tym że masoni nie mówią o sobie wszystkiego. Na niekorzyść organizacji wpływa tajemniczość to daje pole do popisu na budowanie przedziwnych banalnych teorii.

  Inna sprawa to totalne wyjałowienie młodego społeczeństwa, dzisiaj książki sprzedają się marginalnie a ich poziom osiągną w społeczeństwie bruk marketu w którym kupuje się literaturę na kilogramy…

  W telewizji ambitne programy zdejmuje się z anteny, teatr telewizji wyparł taniec na lodzie, w którym główną gwiazdę odgrywa lód..

  Np. jestem fanem serialu „Herkules Poirot” na motywach książki Agathy Christie, zachwyca w nim kapitalna rola David Suchet, ale fanów książki jak i ekranizacji filmowej jest coraz mniej, dzisiaj w tym czasie antenowym na topie są „pamiętniki z wakacji” i inne ‚idole”, odnoszę wrażenie że w dzisiejszym społeczeństwie ludzie którzy mają podobne zainteresowania do mnie zaczynają być traktowani jak trędowaci, staromodni…

  Dlatego jeżeli mam do wyboru stronę internetowa, tabloid „napluty” negatywnymi informacjami lub wiadomości w takim samym stylu, wolę zaglądać na Pani blog, w tym miejscu wiem że znajdę coś naprawdę ciekawego.

  pozdrawiam i zachęcam wszystkich o czytania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: