Jeden uchodźca przypada na 3000 polskich masonów

Apel masonów Europy w sprawie uchodźców przeszedł prawie bez echa, oprócz kilku prawicowych portali – komentuje mój stały Czytelnik, może dlatego – zastanawia się – że apel był deklaratywny. Gdybyśmy my masoni napisali, że wzywamy do przyjmowania uchodźców i sami to będziemy czynić, to taki apel miałby swój realny wymiar. Pewnie tak, no więc zaczęłam liczyć, aby było sprawiedliwie, uczciwie i proporcjonalnie. Jest nas w Polsce czynnych (jak sądzę) 500 masonek i masonów, z niechodzącymi na prace lożowe czy uśpionymi – 1000. Polska liczy 38 milionów obywateli i ustami pani premier Ewy Kopacz powiedziała, iż gotowa jest przyjąć unijny „przydział” 12 tysięcy uchodźców. Policzyłam dobrze, bo niegdyś byłam nawet matematyczną olimpijką i wyszło, że na 1000 polskich masonów czynnych czy uśpionych bez różnicy, przypada – zachowując ogólnopolską solidarność – 1/3 uchodźcy, czyli 1 cały uchodźca  na 3000 masonów. Tak, ma rację mój Czytelnik, bylibyśmy w stanie objąć Go opieką, choć taki stan osobowy osięgnięmy za jakiś czas. :-)… Zaczęliśmy na razie zbierać rzeczy dla dzieci uchodźców potrzebne do szkoły, kosmetyki i chemię gospodarczą oraz ciepłe rzeczy na zimę. Rozpoczęła loża Wolność Przywrócona, na pierwszych pracach wrześniowych przyłączyła się Gaja Aeterna. Akcja potrwa całą jesień. Pewnie to mało, albo bardzo mało. Ale jest, konkretnie.

PS Kilku z nas od wczoraj pożywiła się falafelami, aby wesprzeć kulinarny „Wschód”. Ja swojego zjadłam dzisiaj.

Komentarze 4 to “Jeden uchodźca przypada na 3000 polskich masonów”

 1. Nikodem Dyzma Says:

  Pani Mirosławo.

  Nie spodziewałem się takiej odpowiedzi z Pani strony, często nie trafnie odbieram Pani przemyślenia i w tej wypowiedzi odnoszę wrażenie lekkiego sarkazmu, mam dzieję że jestem w błędzie.
  ‚Stanowisku masonów jakże blisko do Apelu papieża Franciszka o przyjęcie na naszym kontynencie uchodźców w każdej parafii, sanktuarium, klasztorze.’
  Organizacje masońskie są w całej Europie…
  Czy stosowne jest przeliczanie na ” sprawiedliwie, uczciwie i proporcjonalnie! – zniżamy się do poziomu polityki, którą masoni w apelu krytykują – Niezdolność państw do przezwyciężenia narodowych egoizmów jest nową oznaką choroby trawiącej Europę, w której hasło „każdy dla siebie” przeważa nad dobrem wspólnym.

  Dlatego zapytam wprost – Czy masoni mają zamiar przyjąć uchodzców pod swe dachy? Czy Pani wraz z rodziną ma taki zamiar?

  Chcę rozwiać wszelkie wątpliwości.
  Oglądałem program w którym anonimowo wypowiadają się księża, którzy nie chcą przyjąć uchodzców i parafian, którzy nie chcą się na to zgodzić.

  Byłem przekonany że masoni myślą inaczej… chciałem w ten sposób postawić waszą organizację za wzór… i dać pstryczka w nos prawicowym mediom.
  Odnoszę wrażenie że doszło do nieporozumienia.

 2. Aszera Says:

  Panie Dyzmo, to nie jest sarkazm, pokazałam prawdziwie ilu nas w Polsce jest. Sądzę, że oczekuje Pan ode mnie zbyt wiele. Przepraszam, że nie spełniam tych nadziei, ale z drugiej strony – Kto bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem.

 3. Nikodem Dyzma Says:

  Pani Mirko.
  Moja pomoc ograniczy się do wsparcia tylko na zasadzie symbolicznej pomocy finansowej – tylko na tyle mogę sobie pozwolić, jeżeli w mojej okolicy będzie organizowana zbiórka rzeczy też się przyłączę, nie mam możliwości finansowych żeby przyjąć do siebie uchodzców – stwierdzam to i jest mi z tego powodu bardzo przykro – ale przyznaje się do tego wprost, bez niepotrzebnych przenośni i metafor żeby unikać bezpośredniej odpowiedzi. To moja odpowiedz na stwierdzenie -Kto bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem.

  Czy nie sądzi Pani że nasza dyskusja obnażyła pewien niewygodny fakt – dobrze jest pisać postulaty – instruować innych, polityków katolików ateistów etc.. przyjmujcie w swe progi uchodzców – podążajcie za słowami Papieża etc.. natomiast My ograniczamy się do wsparcia w postaci zbiórek odzieży i akcji mających na celu uświadamianie problemu…trąci hipokryzja. Jeżeli Pani pozwoli zakończmy juz dyskusję na ten temat.

  ” Nieczysty perły blask ”

  Nie zam­kniesz wszys­tkich ust
  na których słowa prawdy
  jak…echo każde­go dnia
  niesie się w tłum
  i serc czys­tych nie zniszczysz
  hi­pok­ryzją po­między słowami
  napisaną.

  Dob­rze wie­działaś że

  ma­nipu­lować możesz słabymi
  po­gubieni błądzą po­między
  niedom­knięty­mi od wczo­raj
  drzwiami
  nie wszys­tkich ku­pić zdołasz
  krop­la­mi łez
  jak perły sztuczny­mi bo…

  piękno człowieka rządzi się in­nym prawami.

 4. Aszera Says:

  Tak, ja też nie mam już nic do dodania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: