Wszystkiemu winni: Żydzi, cykliści, masoni?

Największą różnicą między młodym a starym pokoleniem Polaków jest wiara w spiski – twierdzi prof. Michał Bilewicz w dzisiejszej „Gazecie Wyborczej”. Młodych „łączy głęboko spiskowe przekonanie, dużo bardziej spiskowe niż PIS kiedykolwiek by to wymyślił, bo środowisko PIS było obecne w układach Okrągłego Stołu – podkreśla profesor. Często tak jest, że ludzie szukają przyczyny tego, co im się dzieje, poza sobą. Myślenie spiskowe pozwala na chwilę mieć poczucie: o, teraz zrozumiałem moją sytuację. Choć to jej nie naprawia”.

Ciekawe, czy i ewentualnie kiedy, w to „wyjaśnianie” świata zostaniemy włączeni my, masoni. Czy znowu będziemy winni wszystkiemu jak to już było w historii z: jezuitami, żydami, cyklistami… Obym była złym prorokiem.

Reklamy

Komentarze 2 to “Wszystkiemu winni: Żydzi, cykliści, masoni?”

  1. Marcin Grzegorz Piątkowski Says:

    Ale przecież masoni są intensywniej niż dawniej w centrum teorii spiskowych, mających się dobrze w świecie zachodnim. Illuminati, wolnomularstwo, Skull & Bones, itp. rządzą światem (czasem w niektórych teoriach wespół z przybyszami z innych planet lub wymiarów). Myślę, że to tylko kwestia czasu, przy założeniu, że polskie społeczeństwo także będzie doświadczać podobnego załamania ekonomicznego i kulturowego jak na Zachodzie. Odwoływanie się do figury kozła ofiarnego niby rozwiązuje problem, faktycznie nie rozwiązując niczego.

  2. Nikodem Dyzma Says:

    Wszystkiemu w naszym kraju winna jest statystyka… gdyby przestać wrzucać do jednego worka wszystkich i tworzyć w ten sposób „średnią krajową” i gdyby GUS rozłożył ją na medianę i dominantę….

    W raporcie OECD dotyczącym rozwarstwienia społecznego znalazła się także Polska. Wedle dokumentu najwyższy wskaźnik rozwarstwienia społecznego w Europie jest odnotowywany w Polsce.

    Dlatego rodacy szukają winnych…gdyby było inaczej, Polaków byłoby „stać” na inne myślenie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: