KONKURS SZTUKA KRÓLEWSKA W OBIEKTYWIE

686Instytut Sztuka Królewska w Polsce ogłasza  pierwszy w Polsce i pierwszy na świecie konkurs pt. Sztuka Królewska w obiektywie.

Zarząd Stowarzyszenia Instytut Sztuka Królewska w Polsce zaprasza wszystkie osoby zainteresowane historią, tradycją, jak i dniem współczesnym wolnomularstwa, zarazem miłośników fotografii różnych dziedzin i kategorii: dokumentalnej, reportażowej lub artystycznej, profesjonalnej lub amatorskiej, do udziału w konkursie fotograficznym.

Konkurs zostaje otwarty w dniu jego ogłoszenia w trzech równorzędnych kategoriach:

  1. Sztuka Królewska w moim obiektywie, czyli subiektywne spojrzenie na masonerię.
  2. Zabytki wolnomularstwa na ziemiach polskich – dokumentacja.
  3. Wolnomularstwo – reportaż.

Liczba prac fotograficznych, jakie można nadesłać na konkurs,  wynosi w kategoriach pierwszej i drugiej – siedem, a w przypadku kategorii trzeciej, czyli reportażu – piętnaście.

Prace  należy nadsyłać na nośnikach elektronicznych (płyty CD, DVD, pendrive) na adres Instytutu: ul. Sulkiewicza 7 lok. 16, 00-758 Warszawa, w formie przesyłki zawierającej:

  1. oznaczony kodem lub pseudonimem nośnik cyfrowy oraz
  2. kopertę z danymi osobowymi Autora: imieniem, nazwiskiem, adresem kontaktowym, adresem e-mail, telefonem, a także listą zgłoszonych do konkursu fotografii wraz z ich opisem (tytuł, miejsce, informacje dodatkowe na temat obiektu lub okoliczności wykonania zdjęcia). Wszystkie fotografie zgłoszone do konkursu winy być oznaczone kodem lub pseudonimem.

Nieprzekraczalny termin zgłaszania prac konkursowych mija 30 września 2015 roku. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 31 października 2015 roku.

Przyznane zostaną trzy równorzędne Nagrody Główne, po jednej w każdej kategorii, w formie pucharu wolnomularskiego z okolicznościową inskrypcją oraz Dyplomu, a także po dwa Wyróżnienia w każdej kategorii w postaci  książki oraz Dyplomu.

Skład zespołu jurorskiego ogłoszony zostanie we wrześniu 2015 roku. Wszystkie nagrodzone oraz wyróżnione prace zaprezentowane zostaną na specjalnej wystawie zatytułowanej Sztuka Królewska w obiektywie, której czas i miejsce ogłoszone będzie wraz z wynikami konkursu.

Warszawa, 15 czerwca 2015 r.

W imieniu Zarządu Instytutu Sztuka Królewska w Polsce                                  Tadeusz Cegielski

PS Fotografię, którą umieściłam w tekście, nadesłała pani Ewa Mgiełka do redakcji „Wolnomularza Polskiego”.

 

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: