Lewicowa mizeria

Przez okno dobiegają mnie jakieś okrzyki, pewnie lewicowe, z okazji 1 Maja. Z wiadomości telewizyjnych sączą się informacje: ktoś podpalił dom, wybuchł gaz, ktoś maczetą wymachiwał (chciał zabić?), urodziło się dziecko bez rąk i nóg, lekarze – siedmiu – w usg nic się złego nie dopatrzyli… – Gdzie te setki tysiące ludzi na pochodach? gdzie te kwiaty? gdzie ta czekolada w kioskach „rzucona” z okazji 1-Majowego Święta?  Nie ma. W Warszawie po raz pierwszy od lat nie ma pochodu. OPZZ i PPS gdzieś na Placu Grzybowskim zwołali wiec, a raczej wiecyk, z czego podśmiewywali się radośnie reporterzy TVN. Stara lewica z jej pochodami, bohaterami, korzeniami, umiera na naszych oczach. Nic, tylko  m i z e r i a. Z drugiej strony Pawłowi Kukizowi przyrasta głosów, Korwin dzielnie się trzyma na czwartym miejscu. Kto wie, może po wyborach parlamentarnych na jesieni da się stworzyć śliczną, prawicową koalicję: PIS-Korwin-Kukiz, w skórcie PISKK. Oj, wtedy dopiero lewica zapiszczy. I może dopiero wtedy, przyciśnięta do muru, odrodzi się w nowym kształcie, nowymi ideami, nowymi przywódcami? A może nie? A może lewicy w ogóle nie potrzeba? Wystarczy „lewica prawicowa”, typu PO? Kto wie… Ja też już całkiem lewicą nie jestem, tylko centro-lewicą, z akcentem na „centro”.

Reklamy

Komentarze 2 to “Lewicowa mizeria”

 1. Asenata Says:

  Lewica jest potrzebna
  tylko,że nasza już w niebyt istnienia odchodzi.
  A gwoździem do trumny okazała się pani Ogórek.

  Nowe idee,nowi przywódcy
  ciemność widzę

 2. nikodem dyzma Says:

  Lewica strzeliła sobie kolejny raz w stopę, zniknie z mapy Polski trochę na własne życzenie.
  Kampania prezydencka zbliża się do finału, nasuwają się wnioski.
  Pani Ogórek jest najgorszym możliwym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach dla lewicy… Piękna modelka w drogich kreacjach ma być ” trybunem ludu” i reprezentować interes klasy pracowniczej… to jest tak niewiarygodne, ze chyba nawet Leszek Miller w to nie wierzy.
  Moim zdaniem lewica osiągnie sukces gdy w szeregi partii staną ludzie z „dołu”. Polsce potrzebny jest obecnie „Edward Gierek” dzisiejszych czasów.
  Gierek w swoim czasie porwał tłumy tym że przybył do Polski z zachodu, pracował w Belgii widział ówczesny wyzysk i niesprawiedliwości systemu, próbował zbudować taki „kraj masoński” – kraj równych ludzi żyjących w poczuciu bezpieczeństwa z wzajemnym poszanowaniem, braterstwem inna sprawa to fakt, że mu się to nie udało, bo szybko został marionetką ówczesnego systemu, który zdusił jego zamysły.
  Dziś Lewicę powinni reprezentować ludzie spoza układu ludzie, wykształceni, którzy pomimo wykształcenia muszą pracować w marketach na kasie, jako budowlańcy itp. ponieważ są poza mafijnym systemem protekcji rodzinnych i układów partyjnych jakie dominują w dzisiejszej Polsce i są jedyną drogą do kariery.
  Osoby takie w przeciwieństwie do Pani Ogórek wiedzą jak wygląda ciężka praca i jak niesprawiedliwy jest system płacy i pracy dla pracowników i robotników w ówczesnej Polsce. Tylko taki „trybun ludu” na lewicy może porwać tłumy i odrodzić tą stronę sceny politycznej. Wie o tym Paweł Kukiz, który na „trybuna ludu”, próbuje się kreować…na tą chwilę z dobrym skutkiem, mnie nie przekonuje, bo nie z ludu o się wywodzi, tylko z dobrze opłacanych przez ZAIKS muzyków, dlatego nie jest autentyczny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: