Rocznica, czyli święta wojna smoleńska

Szłam dzisiaj rano do redakcji, jak zwykle koło budynku Ministerstwa Pracy i tablic: Jacka Kuronia i Izy Jarugi-Nowackiej. Pod tablicą Izy (znałyśmy się dobrze, więc mogę pisać tak właśnie) było kilka zniczy, jakaś mała wiązanka. Gdy po trzech godzinach szłam z powrotem, zobaczyłam już duży, piękny wieniec i palące się lampki. Myślę zawsze o Niej, gdy widzę córkę Barbarę w jakimś programie telewizyjnym. Ma tyle samo wdzięku, urody i rozumu co matka. Chciałabym, aby była kiedyś w pierwszym szeregu nowej polskiej lewicy, bo stara jest jakby na wylocie…

Wracając do 5 rocznicy smoleńskiej katastrofy. Im dalej od wypadku, tym mocniej odnoszę wrażenie, że ofiary liczą się każda inaczej, są „tragiczniejsze” i mniej tragiczne, „zwykłe” ofiary. Jednych ktoś chciał zamordować z premedytacją, uknuł spisek, drudzy zginęli „przypadkowo”. Zamiast wspólnej zadumy i wspólnej żałoby, mamy okopy świętej wojny smoleńskiej. I nic nie wskazuje na to, aby miało to się zmienić.

PS Mój ulubiony antymasonolog Krajski wplątał nawet masonów do zamachu smoleńskiego. Gdyby głupota potrafiła fruwać…

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Rocznica, czyli święta wojna smoleńska”

 1. nikodem dyzma Says:

  Pan Krajski swoimi teoriami dotyczącymi sugestii, że masoni są odpowiedzialni za „zamach” smoleński po raz kolejny się pogrąża i daje dowód na to jakim jest kuglarzem bo z pewnością nie ekspertem, jego teorie podważam w następujący sposób.
  1. Pan Krajski nie posiada żadnej potwierdzonej wiedzy na temat tego, czy masoni byli na pokładzie Tupolewa,
  2. Wśród elity naszego kraju w tym samolocie mogli się znajdować wolnomularze lub ich bliscy znajomi i przyjaciele…byłby to „zamach masonów na masonów”…
  3. 22.XI.1938 Ignacy Mościcki dekretem zdelegalizował, a 9.IX.2007 Lech Kaczyński przywrócił działalność masońskiej B’nai B’rith – Loża Polin…Prezydent jest jednym z zasłużonych dla organizacji masońskich i dobroczynnych.
  4. Antoni Macierewicz, główny badacz wydarzeń smoleńskich był założycielem KOR -u, który opierał się na wolnomularzach sam jest kuzynem znanego wolnomularza „Loży Kopernik”. Czy jest masonem tego nie wiadomo ale jego wysoka kultura osobista silnie zakorzeniony patriotyzm świadczą o tym że z masonami obcuje od dawna i w żadnej z jego teorii nie pada choć cień podejrzeń skierowany w stronę wolnomularzy, a środowisko zna dobrze więc jest zapewne zorientowany.
  To tylko moje sugestie na podstawie których wyciągam kolejny raz wniosek, że Pan Krajski kolejny raz strzela kulą w płot i dowodzi to jakiej marnej jakości jest ekspertem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: